Audio Show 2010

2010-11-07
 Audio Show 2010

W dniach 6 i 7 listopada, w trzech warszawskich hotelach - Bristol, Jan III Sobieski i Kyriad, odbyła się największa w Polsce wystawa sprzętu audio-video, Audio Show 2010. W poprzednich latach na Audio Show miały miejsce wszystkie największe premiery branży audio-video. Listopadowy weekend w Warszawie był naturalnym miejscem dla pokazów nowości i trendów na najbliższy rok.

Na czternastej edycji pokazów zaprezentowało się aż 312 wystawców z całego świata. Ze swoimi 3000 m(2) ekspozycji czy liczbą blisko 10 tysięcy zwiedzających Audio Show jest trzecią co do wielkości imprezą tego typu w Europie. Na wystawie można zobaczyć wszystkie elementy wchodzące w skład domowych systemów audiowizualnych, tj. odtwarzacze CD i DVD, wzmacniacze, kolumny głośnikowe, projektory, telewizory i ekrany plazmowe. Ideą przyświecającą organizatorom jest umożliwienie wszystkim zwiedzającym osobistego zapoznania się z możliwościami prezentowanych urządzeń.

Wśród prezentowanych systemów znalazł się m.in. Lyngdorf Steinway. O sprzęcie wartym milion złotych opowiedział sam Peter Lyngdorf, szef firmy. Model D, to połączenie nowatorskiej myśli technicznej i najnowocześniejszych materiałów z ponadczasowym klasycznym pięknem. Wszystkie głośniki pracują w obudowie otwartej, a każda z kolumn ma wbudowane dwa w pełni cyfrowe wzmacniacze o mocy 400 W.

Po raz pierwszy będzie można posłuchać najnowszych głośników firmy Magico - modelu Q5. Nowy zestaw to czterodrożne, wolnostojące głośniki działające z pięcioma specjalnie wbudowanymi w obudowę przetwornikami zapewniającymi idealne tłumienie. Kolumnom towarzyszyć będzie pakiet elektroniczny firmy Ayre – przedwzmacniacz KX-R oraz monobloki MX-R, a także 4-częściowy odtwarzacz firmy dCS. Przy cenie przekraczającej 800 000 zł, będzie to jeden z najdroższych systemów tegorocznego Audio Show.

Na tegorocznej wystawie Audio Show zadebiutowały nowe urządzenia serii Top Line niemieckiej firmy Burmester. Wszystkie urządzenia produkowane są ręcznie w Berlinie. Zaprezentowane zostały odtwarzacz CD 089 z napędem paskowym, przedwzmacniacz 088, końcówka mocy 911 MK3 oraz kolumny podłogowe B80. Części użyte do montażu również pochodzą wyłącznie od niemieckich producentów. Większość modułów elektronicznych Burmester wytwarzana jest we własnym zakresie przy wykorzystaniu selekcjonowanych podzespołów najlepszych światowych producentów.

Jednym z najdroższych systemów prezentowanych na tegorocznym Audio Show były z pewnością kolumny mbl 101E mk2. Te niecodzienne kolumny o omnipolarnym wzorze promieniowania zagrały wraz z monoblokami mbl 9008A z serii Reference, przedwzmacniaczem mbl 6010, przetwornikiem mbl 1521 oraz transportem mbl 1511. Elementy systemu połączome były przewodami marki Tara Labs, w tym słynnymi interkonektami The Zero Gold oraz kablami głośnikowymi The Omega Onyx.

Po raz drugi na wystawie Audio Show zaprezentowane były nowe kolumny Focal Stella EM. Rok temu odwiedzający Audio Show mieli okazję zapoznać się z modelem Maestro, natomiast w tym roku pokazany był droższy model, wyposażony w elektromagnes zamiast tradycyjnego magnesu stałego. Nowy, 13-calowy wbudowany woofer doskonale pracuje z tym samym elektromagnesem, znajdującym się również w Grande Utopii EM. Jego wykorzystanie jest tak samo efektywne w infra-basie jak i w mid-basie. Tak, jak we wszystkich głośnikach z tej serii, poszczególne sekcje zamontowano w oddzielnych modułach. Pomiędzy dwoma 16-cm średniotonowymi znalazł się przetwornik wysokotonowy wykonany z berylu.

Na tegorocznej wystawie miała miejsce premiera nowego systemu Akurate, czyli najnowszego odtwarzacza strumieniowego, przedwzmacniacza oraz końcówek mocy firmy Linn. Koszt całej zaprezentowanej wersji systemu to 250.000 zł.

W sali Rapsodia Hotelu Kyriad można było obejrzeć prezentację kolumn niemieckiej firmy Ascendo, napędzanych potężną elektroniką lampową Convergent Audio Technology oraz elektroniką tranzystorową szwajcarskiej firmy Solution.

Na Audio Show 2010 swoją premierę miał nowy format zapisu dźwięku i obrazu - SDMusA opracowany przez inżynierów z firmy Ancient. Jest to rewolucyjny, najbardziej zaawansowany system multimedialny powszechnego użytku na świecie. Integruje on muzykę najwyższej jakości (pliki 192 kHz / 32 bity), filmy jakości Full HD, obrazy wysokiej rozdzielczości i tekst. Ma być przechowywany w formie karty pamięci Flash standardu SD odtwarzanej we wszystkich rodzajach urządzeń - od telefonów komórkowych, do hi-endowych odtwarzaczy najnowszych generacji.

Równolegle z prezentacjami sprzętu odbyły się liczne seminaria poświęcone tematyce audio-video oraz koncerty muzyki klasycznej i jazzowej.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje