Nagłośnienie Nexo na dominikańskim festiwalu Presidente de Musica Latina

2010-10-29
Nagłośnienie Nexo na dominikańskim festiwalu Presidente de Musica Latina

Festiwal Presidente de Musica Latina 2010 odbył się już po raz siódmy, gromadząc aż 50,000 słuchaczy na Stadionie Olimpijskim w Santo Domingo. Ta trwająca 3 dni impreza, jest jednym z największych wydarzeń muzycznych, które odbywają się na Karaibach.

Sponsorowany przez firmę Cerveceria Presidente, tegoroczny festiwal zbiegł się ze szczególnym wydarzeniem. Santo Domingo świętowało wówczas przyznanie miastu statusu Amerykańskiej Stolicy Kultury. Jako że liczba osób biorących udział w imprezie wyniosła aż 50000, potrzebny był bardzo mocny system nagłośnieniowy.

Dostarczony przez firmę Nexo system składał się z 40 sztuk kolumn głośnikowych GEO D10 zawieszonych w standardowej konfiguracji, połączonych z dwudziestoma GEO S12 służącymi jako stereofoniczny środek. Dodatkowe kolumny Nexo GEO S12 zostały wykorzystane jako side fille oraz out fille. Całość systemu napędzały końcówki mocy współpracujące z siecią EtherSound - NEXO NXAMP4x4.


Na cały system składały się m.in.:

* 40x NEXO GEO D10
* 20x NEXO GEO S12 (Środek stereo)
* 12x NEXO GEO S12 (out fill)
* 12x NEXO GEO S12 (side fill)
* 14x NEXO NXAMP 4x4 (sieć EtherSound)
* 4x NEXO NX242ES4
* 6x NEXO PS15 TDcontroller
* 16x NEXO PS15 R2
* 16x NEXO PS10 R2
* 3x Yamaha PM5D
* 4x Yamaha M7CL


Jaime Oliver Layle, który był szefem ekipy nagłaśniającej, powiedział: “Jestem bardzo zadowolony z pracy całego systemu. To było najlepsze rozwiązanie pozwalające zapewnić tak dużą moc zachowując jednocześnie wysoką jakość dźwięku. GEO D to świetne kolumny, które w połączeniu z NEXO NXAMP zapewniają naprawdę świetne brzmienie. Inżynierowie dźwięku współpracujący z zespołami przyznali, że bardzo dobrze pracowało im się na tym sprzęcie, co było jednym z naszych głównych celów na tej imprezie.”

“Współpraca z ekipą NEXO jest dla nas naprawdę bardzo cenna. Roberto Tschopp, który jest odpowiedzialny za pomoc techniczną na rejon Ameryki Łacińskiej spędził mnóstwo czasu pomagając nam zaprojektować oraz zainstalować system.”

Atutem NEXO jest innowacyjne-integralne podejście do badań i rozwoju systemów nagłaśniających. Każdy nowy produkt lub system ma swój początek w wyrafinowanej symulacji komputerowej, wykonanej przez wysoko wyspecjalizowany, niepowtarzalny software. Po etapie projektowania kompletny łańcuch sygnałów elektroakustycznych jest całkowicie od podstaw kształtowany i modelowany.

Dystrybutorem Nexo w Polsce jest firma Lauda Audio.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje