Gala 40. Urodziny TVP2

2010-10-26
Gala 40. Urodziny TVP2

W sobotę 23 pażdziernika 2010 w Teatrze Polskim w Warszawie, w nowoczesnej multimedialnej scenografii odbyła się gala z okazji 40-lecia telewizyjnej Dwójki. Na scenie wystąpiło wiele znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej, a oprawę wizualną zapewniła firma Aram Multimedia.

Uroczystość poprowadzili Grażyna Torbicka i Maciej Stuhr. Subiektywną historię Dwójki przedstawił widzom i publiczności Wojciech Mann, który tego wieczoru wystąpił również w roli komentatora. Swoimi przebojami uraczyli widzów: Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski, Maryla Rodowicz, Michał Wiśniewski i Małgorzata Walewska, Doda, Feel z Piotrem Kupichą , Justyna Steczkowska, Bajm i Beata Kozidrak, Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski oraz gość specjalny wieczoru - Emmanuelle Seigner.

Firma Aram Multimedia dostarczyła kompleksowo multimedia, na potrzeby scenografii autorstwa Giorgios Stylianou. Zainstalowano w sumie blisko 150m² kurtyny diodowej Fourlight LED Grid, ponad 200 elementów kurtyny Fourlight Pix Box oraz wysokiej rozdzielczości telebim diodowy Fourlight SMD10 o powierzchni 25m².

Modułowa kurtyna LED Grid to kurtyna diodowa do zastosowań outdoorowych i indoorowych. Zaprojektowana jest do wyświetlana pełno-kolorowego obrazu video, animacji oraz wizualizacji. Charakteryzuje się niską wagą (1,4kg) oraz małą wielkością (33x33 cm) pojedynczego modułu, co daje duże spektrum możliwości zastosowań.

Najnowocześniejsze ekrany diodowe wysokiej rozdzielczości firmy Fourlight bazują na technologii SMD RGB (3in1) o pikselu 10mm i posiadają automatyczny system łączenia i dociskania modułów, znacząco przyspieszający składanie i rozkładanie ekranu. Moduły wyposażone są także w gwintowane otwory pomocne w mocowaniu elementów dekoracji bezpośrednio do ekranu.Rozwiązanie to daje możliwość pełnej regulacji jasności bez utraty głębi kolorów.

Warto też wspomnieć, iż w dekoracji zastosowane zostały dwie obrotowe sceny, na których zamontowano multimedia. Fakt ten dodatkowo komplikował i utrudniał cały montaż, na którego łączny czas przeznaczonych zostało zaledwie 24 godziny. Za realizację światła odpowiadał Artur Szyman, natomiast za wizualizacje Piotr Szabliński.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje