Marcus Miller w Palladium

2010-10-22
Marcus Miller w Palladium

22 października w warszawskim klubie Palladium wystąpi żywa legenda muzyki jazzowej i funky, znakomity basista Marcus Miller. Będzie to jedyny, ekskluzywny koncert w ramch tegorocznej Ery Jazzu.

Marcus Miller jest niewątpliwie najbardziej znanym i lubianym przez publiczność basistą nowoczesnej muzyki jazzowej. Jego koncerty za każdym razem są wielkim muzycznym show i dostarczają wspaniałych artystycznych emocji.

Laureat Grammy po trzech latach od brawurowego koncertu Ery Jazzu w Sali Kongresowej w 2007 roku wraz ze swoim nowym zespołem pojawi się w warszawskim klubie Palladium.

- Bardzo cieszę się na ten koncert - zapowiada artysta. - To jest nowe doznanie, jakaś magia dla jazzu, gdy masz słuchacza na wyciągniecie ręki, gdy widzisz jak bawi się twoją muzyką.Znany ze współpracy z gigantami sceny jazzowej, potocznie określany jest jako wychowanek Milesa Davisa, u boku którego zaczynał swą wielką karierę. Popularność i uznanie zyskał jako artysta-solista i lider licznych, własnych formacji. Szczególne aktywny jest także jako muzyk studyjny , zapraszany do nagrań innych artystów. Jego niepokorny bas słychać na blisko 600 albumach ( sic !) , m.in. w nagraniach Milesa Davisa, Arethy Franklin, Luthera Vandrossa, Davida Sanborna, Ala Jarreau, Mariah Carey, Eltona Johna, Briana Ferry’ego czy Franka Sinatry.

Artysta dał się poznać także jako wybitny producent muzyczny i kompozytor muzyki do wielu filmów :” Boomerang ” (z udziałem Eddy’ego Murphy’ego i Halle Berry), „ House Party” (z Martinem Lawrencem), „ Ladies’ Man „ (z Timem Meadowsem) czy „ Deliver Us From Ev” ( z LL Cool J ).

W piątkowy wieczór Marcus Miller, grający na gitarze basowej i instrumentach klawiszowych wystąpi z towarzyszeniem muzyków: Federico Pena - instrumenty klawiszowe, Sean Jones - trąbka, Alex Han - saksofony oraz Louis Cato - perkusja.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje