Nagrody PLASA Awards for Innovations 2010

2010-10-12
Nagrody PLASA Awards for Innovations 2010

Targi PLASA co roku przyciągają do Londynu wystawców oraz odwiedzających z całego świata. Wielu wystawców właśnie w Londynie, a nie we Frankfurcie pokazuje wiele ze swoich premierowych produktów. Podczas targów można zobaczyć wystawców zajmujących się nagłośnieniem, oświetleniem, technologią video, oraz zaawansowaną technologią sceniczną. Organizatorzy przyzwyczaili nas do wręczania wystawcom prestiżowych nagród, które na kolejny rok określają pionierów i liderów w branży. Podczas londyńskich targów PLASA wręczono nagrody laureatom tegorocznej edycji PLASA Awards for Innovations oraz Gottelier Award.

PLASA Awards for Innovation to niezaprzeczalnie jedna z tych nagród, która świadczy o niepowtarzalności nagrodzonych produktów.

Najbardziej innowacyjne produkty minionego roku wybierane były na żywo, w trakcie trwania targów, przez szesnastoosobowe jury składające się z ekspertów w dziedzinie audio, oświetlenia i multimediów. Spośród 62 nominowanych produktów wybrano siedem, które otrzymały tradycyjną Award for Innovation, oraz jeden, który otrzymał złotą nagrodę. Były to:

  • Sharpy firmy Clay Paky – najnowsza ruchoma głowa typu beam, która łączy w sobieinnowacyjne rozwiązania inżynierskie i najlepsze technologie optyczne, by uzyskać wysokąjasność ze źródła zaledwie 170 W. Sędziowie podsumowali ją słowami: „Nie sądziliśmy, żekiedykolwiek zobaczymy 170-watową głowę, której moglibyśmy użyć na stadionie Wembley”.
  • Mini Compass iMode firmy Outline – zestawy głośnikowe, stanowiące ogromny krok naprzód w dziedzinie integracji systemów dzięki połączeniu technologii komputerowych z najnowszymi osiągnięciami z zakresu źródeł liniowych.
  • CRMX Nova Flex firmy LumenRadio – system kontroli oświetlenia, który zachwycił sędziów możliwościami pracy z wieloma rodzajami protokołów i standardów.
  • Aledin firmy Robert Juliat – reflektor profilowy, w którym wykorzystanie LED-owego źródła światła nie doprowadziło do obniżenia wysokich standardów, z jakich znany jest producent.
  • Reflection Full Spectrum firmy Coemar – reflektor LED, który eliminuje wiele problemów związanych z diodowym źródłem światła (takich jak wielokrotne cienie) dzięki skierowaniuruchomego źródła światła na umieszczone z tyłu urządzenia zwierciadło paraboliczne.
  • B4 firmy d&b audiotechnik – subwoofer kardioidalny. Sędziowie orzekli, że choć technologia budowania subwooferów kardioidalnych nie jest nowością, pasywny subwoofer kardioidalny z pewnością stanowi innowację w branży audio.
  • BlackTrax firmy CAST – narzędzie, które jako bazową platformę wykorzystuje WYSIWYG, by w czasie rzeczywistym zapewnić trójwymiarowe śledzenie obiektów. Sędziowie docenili elastyczność oraz dokładność opracowanego przez CAST systemu.
  • MLA firmy Martin Audio (Złota Nagroda) – system liniowy, w którym każdy przetwornik kontrolowany jest przez indywidualny kanał wzmacniacza oraz indywidualne algorytmy DSP. Sędziowie uznali, że takie rozwiązanie pozwoli zapewnić stabilność i koherencję na całym nagłaśnianym obszarze, a nie tylko przed głośnikami.


Oprócz nagród jury przyznało również trzy wyróżnienia dla bezprzewodowego odsłuchu osobistego Shure PSM 900, ruchomej głowy Clay Paky Alpha Profile 700 oraz LED-owego reflektora RevEAL CW firmy Prism Projection.

Nagroda imienia Tony'ego Gotteliera powędrowała w tym roku do rąk Freda Fostera, założyciela firmy ETC w uznaniu jego pracy przy tak legendarnych produktach jak sterowniki oświetlenia ETC czy seria reflektorów Source4.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje