Festiwal Era Nowe Horyzonty

2010-09-20
Festiwal Era Nowe Horyzonty

Międzynarodowy Festiwal Filmów Era Nowe Horyzonty to wydarzenie, na którym prezentowane są filmy wykraczające poza granice konwencjonalnego kina. Przedstawia dzieła wizjonerów kina, artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść obraną przez siebie drogą wbrew panującym modom i opowiadać o rzeczach najważniejszych swoim niepowtarzalnym językiem. Towarzyszące festiwalowi wydarzenia - wystawy i instalacje, spektakle i koncerty, wykłady i warsztaty składają się na spójną, interdyscyplinarną propozycję artystyczną.

Podczas 10. Międzynarodowego Festiwalu Era Nowe Horyzonty zorganizowanego we Wrocławiu w dniach od 22 lipca do 1 sierpnia, obok samych projekcji kinowych filmów wybranych z całego świata, miało miejsce również szereg wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich, był projekt "Znicz Weterana" autorstwa Krzysztofa Wodiczko, znanego jako twórca urządzeń służących komunikacji społecznej, słynącego z realizacji ponad 80. projekcji publicznych realizowanych na ważnych budynkach, pomnikach i obiektach publicznych w kilkudziesięciu miastach świata.

Projekcje K. Wodiczko ożywiają publiczne monumenty obrazami i głosami, nadając im nowe funkcje i sugerując nowe interpretacje. Tworzą w przestrzeni publicznej forum dla tych, którzy pozostają na co dzień niewidoczni, i których głos jest niesłyszany. Artysta dzięki swoim projektom pomaga różnym grupom ludzi "wypowiadać się poprzez miasto". Projekcja na Wzgórzu Partyzantów jest pierwszą w Polsce realizacją artysty, która porusza problem polskich weteranów wojennych (Irak, Afganistan) oraz ich rodzin, zmagających się z trudnościami powrotu do cywilnego życia.

Przy realizacji projektu "Znicz Weterana", realizowanego podczas trwania festiwalu na Wzgórzu Partyzantów, pozostałości po dawnym Bastionie Sakwowym w systemie miejskich fortyfikacji Wrocławia, uczestniczyła firma ARAM Multimedia, która dostarczyła dwa projektory wysokiej mocy Sanyo XF-47 o mocy świecenia 15 000 ANSI, z których na budynku wyświetlany był płomień autorstwa Krzysztofa Wodiczko, mający symbolizować tytułowy znicz. 

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje