LITTLE BIG BEAT STUDIOS

2018-12-22
LITTLE BIG BEAT STUDIOS

Dlaczego najlepsi i znani na całym świecie muzycy tacy jak Milow, Judith Hill i Fred Wesley pielgrzymują do małego księstwa Liechtenstein leżącego w sercu Europy? Każdy, kto kiedykolwiek uczestniczył w nagraniowej sesji studyjnej w LITTLE BIG BEAT STUDIOS w Eschen, zna odpowiedź - jest to wyjątkowe połączenie obecności na widowni i bycia tuż obok muzyków, co zapewnia bezpośrednie wrażenia uczestniczenia w profesjonalnym nagraniu studyjnym w przyjaznym i komfortowym otoczeniu i elektryzującej, żywej atmosferze.

Austriacki producent, muzyk i specjalista od nagrań Manfred "Little" Konzett wymyślił format jednocześnie innowacyjny i prosty. Zaprasza renomowanych profesjonalnych muzyków do wspólnego nagrania „na żywo” ich utworów w tym studiu. Słuchacze siedzą blisko muzyków w kręgu, każdy ze słuchaczy jest wyposażony w słuchawki jakości studyjnej. Taką unikalną scenerię uzupełniają profesjonalni fotografowie i filmowcy, którzy utrwalają to wydarzenie z różnych perspektyw. Rezultat jest po prostu oszałamiający. Takie ustawienie publiczności wyraźnie zwiększa obecność i koncentrację muzyków, co znajduje odzwierciedlenie w wyjątkowo intensywnych i porywających nagraniach. Nagrania są potem wydawane na płytach winylowych lub kompaktowych, można je również obejrzeć na YouTube.

Atrakcyjnym aspektem technicznym LITTLE BIG BEAT STUDIOS jest całkowicie analogowa technika nagrywania. Sygnał przechodzi z mikrofonów poprzez konsoletę do dwóch doskonałych i znanych z czasów analogowych 24-ścieżkowych magnetofonów Studer A820, nagrywających na taśmie o szerokości 2 cali. Te wspaniałe maszyny naturalnie wymagają specjalnej uwagi i poświęcenia podczas instalacji i konserwacji Technicy stawiają czoła temu wyzwaniu dzięki zestawowi o nazwie Live Sound Kit produkcji NTi Audio.

- Z jednej strony mogę szybko zidentyfikować indywidualne połączenia kablowe dzięki nagrywaniu sygnałów dźwiękowym z generatora MR-PRO i ocenić jakość ścieżki" cieszy się „Littre” Konzett i dodaje "poza tym, chcę mieć możliwość oceny jakości sygnału, jaki pojawia się na końcu długiego łańcucha analogowych urządzeń. Sprawdzają się tu doskonale minirator MR-PRO i analizator XL2. A jeśli w torze pojawią się niepożądane efekty możemy za pomocą tych poręcznych urządzeń szybko zlokalizować i naprawić wadliwe urządzenie.

LITTLE BIG BEAT STUDIOS są żywym dowodem, że przy minimalnej inwestycji w odpowiednią technologię pomiarową, nawet zaawansowane urządzenia, takie jak analogowa konsola marki SSL, mogą być utrzymywane w najlepszym, niezawodnym stanie przez dziesięciolecia - co jest prawdziwym sukcesem.

Estrada i Studio Kursy
Produkcja muzyczna od podstaw
Produkcja muzyczna od podstaw
50.00 zł
Produkcja muzyczna w praktyce
Produkcja muzyczna w praktyce
120.00 zł
Bitwig Studio od podstaw
Bitwig Studio od podstaw
55.00 zł
Sound Forge od podstaw
Sound Forge od podstaw
40.00 zł
Kontakt 5 Kompedium
Kontakt 5 Kompedium
60.00 zł
Zobacz wszystkie
Live Sound & Instalation Newsletter
Krótko i na temat, zawsze najświeższe informacje