nr kwiecień - maj 2020
Nowe wydanie
Na świecie jest wiele niesamowicie wyglądających i bardzo dobrze brzmiących sal koncertowych. W najbliższych artykułach postaram się przedstawić najciekawsze z nich, jednak zacznijmy ...
W obecnych czasach nikt już praktycznie nie wyobraża sobie profesjonalnej konsolety cyfrowej (nie tylko zresztą profesjonalnej), która nie zawierałaby choć 2 procesorów efektów.
W poprzednim numerze omówiliśmy przenikanie energii dźwiękowej przez przegrodę – mówiliśmy o prawie masy i zjawisku koincydencji, które w znaczący sposób wpływa na pogorszenie izolacyjności ...
W listopadowym numerze (11/2016) zaprezentowaliśmy artykuł będący pierwszą częścią rozważań dotyczących problemów – i, co ważniejsze, sposobów ich rozwiązania – związanych ...
O zaletach i wadach najpopularniejszych w akustyce wnętrz architektonicznych metod regulacji czasu pogłosu pisałem w jednym z poprzednich artykułów.
Od listopada w firmie Prolight można zobaczyć model samochodu wydrukowany w skali 1:110 na drukarce 3D. Został on umieszczony na obrotowej platformie pokrytej projekcją.
Przenikanie energii dźwiękowej przez przegrodę odbywa się głównie na skutek drań przegrody, jako całości, i może być zwiększone przez nieszczelność samej konstrukcji bądź poszczególnych ...
W celu regulacji czasu pogłosu wykorzystuje się głównie dwa sposoby umożliwiające zmianę parametrów akustycznych we wnętrzach.
W pierwszej części artykułu przedstawiliśmy wybrane kryteria wyboru urządzeń opartych na diodach LED i wskazali, na co zwrócić uwagę przy ich ocenie.
Bramka szumów to jedno z niezbędnych urządzeń, jeśli chcemy dobrze nagłośnić perkusję, tak aby uzyskać jej selektywne brzmienie.
...
10