Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Wydarzenia

Dźwięk w teatrze - Spotkanie w Teatrze Ludowym

Dźwięk w teatrze - Spotkanie w Teatrze Ludowym

Dodano: czwartek, 1 września 2016

14 września 2016 roku w Teatrze Ludowym w Krakowie odbędzie się spotkanie „Dźwięk w teatrze”, organizowane przez Teatr Ludowy oraz zabrzańską firmę Dysten.

 

Spotkanie jest dedykowane dla dyrektorów artystycznych, dyrektorów technicznych, realizatorów dźwięku, akustyków oraz osób zainteresowanych nagłośnieniem w teatrach i jednostkach kultury i sztuki.

Zainstalowane na Dużej Scenie nowoczesne nagłośnienie przyczyniło się do rozszerzenia repertuaru teatru. Teraz Duża Scena może obsługiwać najróżniejsze rodzaje imprez takich jak spektakle teatralne, baletowe, festiwale, imprezy muzyczno-taneczne, odczyty oraz bardziej kameralne wystąpienia. Możliwe stało się wystawienie spektaklu „Amy. Klub 27”, wykorzystującego historię Amy Winehouse jako most, łączący ją z innymi, przedwcześnie zmarłymi artystami. W tym przedstawieniu muzyka odgrywa wielką rolę, dlatego tak ważny jest odpowiedni poziom nagłośnienia.

Wrześniowe spotkanie „Dźwięk w teatrze” odbędzie się właśnie na Dużej Scenie. W pierwszej kolejności wystąpi zespół artystyczny Teatru Ludowego, prezentując możliwości zainstalowanego systemu nagłośnienia – funkcjonalnego i nie rzucającego się w oczy. Następnie głos zabiorą przedstawiciele Teatru, projektant systemu - Wojciech Zieliński oraz dostawca sprzętu audio – firma Dysten.

Spotkanie zakończy lunch oraz panel dyskusyjny, w czasie którego udzielone zostaną odpowiedzi na wszelkie pytania uczestników, dotyczące dźwięku oraz nowoczesnych technologii w obiektach kulturalnych. Zainteresowanych zapraszamy na stronę organizatora spotkania www.dysten.pl