Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

The World Games 2017

The World Games, zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, to rozgrywana od 1981 międzynarodowa impreza, organizowana w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association (IWGA), pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).

W programie znajdują się dyscypliny, które nie są reprezentowane na Igrzyskach Olimpijskich, m.in.: bilard, kulturystyka, trójbój siłowy, spadochroniarstwo, sportowy taniec towarzyski, wrotkarstwo, wspinaczka, sumo, karate, narciarstwo wodne czy bieg na orientację. Niektóre z dyscyplin rozgrywanych na World Games są byłymi dyscyplinami olimpijskimi (przeciąganie liny) albo zostały włączone do programu Igrzysk (triathlon, Taekwon-do, rugby, golf).

 

World Games mają za zadanie wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin, co umożliwiłoby włączenie ich do programu Igrzysk Olimpijskich. Zgodnie z obecnym stanowiskiem MKOL-u, ograniczającym liczbę uczestników przyszłych Igrzysk do 10.000 i dyscyplin do 28, jest mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie reprezentanci kolejnych dyscyplin wystartowali na Igrzyskach Olimpijskich.

 

numer
09
2017

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • System line array RCF HDL 6-A
 • Audio-Technica MB3K, ATM510, AT2010

ROZMOWA

 • Tibo Sound & Light i Y d&b

PREZENTACJE

 • Lightschool
 • Kable HDMI
 • XTA 5 Series

ROZWAŻANIA

 • Jeszcze o strojeniu systemów

RUBRYKI STAŁE

 • Nowości, Realizacje i Wydarzenia
 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Jak omikrofonować i nagłośnić... Blachy cz. II
Po lekturze artykułu o instrumentach dętych w wakacyjnym numerze LSI wiemy już, jak to się dzieje, że instrumenty dęte „produkują” dźwięk, i jak ten dźwięk z nich wydobyć (i to jeszcze taki, jak chcemy). Wiemy też, skąd pochodzą dzisiejsze instrumenty dęte blaszane, czyli trąbki, puzony, waltornie, tuby i inne, mniej popularne.

 

Transmisja mowy. Dynamika, moc i poprawna dystrybucja sygnału
Choć w tytule artykułu znalazło się słowo „transmisja”, nie oznacza to, że przekwalifikowaliśmy się z naszym czasopismem z „akustyki” na „telekomunikację”. W artykule niniejszym przedstawimy bowiem kilka podstawowych, a jednocześnie fundamentalnych zasad i teorii, które są kluczowe do właściwego zaprojektowania systemów transmisji mowy – w rozumieniu nagłaśniania tejże.

 

Efekty przestrzenne. Metody elektroniczne
Z artykułu z numeru wakacyjnego wiemy już, że cechą charakterystyczną efektu pogłosu uzyskiwanego zarówno za pomocą modułów sprężynowych, jak też płyty pogłosowej, był brak opóźnienia początkowego – w pełnym rozumieniu tego pojęcia, które stanowi sugestywny bodziec psychoakustyczny, umożliwiający słuchaczowi kalkulację wielkości sztucznej przestrzeni.

 

 

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!