Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Miejska Szkoła Artystyczna w Mińsku Mazowieckim

W marcu miało miejsce uroczyste otwarcie nowej sali koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim. Nad akustyką i technologią obiektu czuwała Pracownia Akustyczna Kozłowski z Wrocławia, która praktycznie odpowiadała nie tylko za projekt adaptacji akustycznej sali, ale również jej wystrój. Sprzęt nagłośnieniowy dostarczyła i zamontowała oraz zestroiła wrocławska firma ABLO Group.

Sala koncertowa Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim może więc nie tylko poszczycić się akustyką, jaką może jej pozazdrościć niejedna bardziej „poważna” sala koncertowa, ale również wysokiej klasy sprzętem nagłośnieniowym Kling & Freitag, z którą to firmą Czytelnicy mogli co nieco zapoznać się w tym oraz poprzednim numerze. Ale może od początku.

 

Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim istnieje już ponad 40 lat – powstała w 1976 roku jako filia P.S.M. I stopnia w Siedlcach, założona przez obecnego patrona szkoły, Konstantego Ryszarda Domagałę. W roku 1983 szkoła stała się samodzielną placówką kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży.

 

numer
05
2017

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • VERSE INSIDER 15 MKII plus SUB 18 MKII
 • Kling & Freitag GRAVIS 8 W

WYDARZENIA

 • Prolight + Sound 2017
 • OSKA 2017

PREZENTACJE

 • Electro-Voice X2

HISTORIA

 • Kultowe urządzenia i systemy: Drawmer, dbx i BSS

RUBRYKI STAŁE

 • Nowości, Realizacje i Wydarzenia
 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Akustyka budowlana. Sale świata - Filharmonia Berlińska
Budowla ta znajdowała się niemal na samej granicy rozdzielającej ówczesne dwa światy, tuż obok Muru Berlińskiego, po jego zachodniej stronie. Przez te długie lata filharmonia, z granicą w tle, mało że nie tylko nie dzieliła, ale wręcz – na przekór wszystkiemu – w pewnym sensie łączyła. Znajdująca się tam sala koncertowa, jako pierwsza na świecie – dzięki swojemu pionierskiemu rozwiązaniu zlokalizowanej widowni wokół centralnie położonej sceny – zmniejszyła dystans między muzykami i słuchaczami.

 

Ochrona antyhałasowa. Zasady projektowania ochrony pomieszczeń przed hałasami
W ostatnim już odcinku cyklu traktującego o ochronie antyhałasowej – niejako tytułem podsumowania – poruszymy temat projektowania ochrony pomieszczeń przed hałasami. Nie będziemy oczywiście zagłębiać się w szczegóły procesu projektowania tego typu ochrony, ani w szczegółowe wytyczne dotyczące różnych aspektów tego procesu – skupimy się na ogólnych zasadach i pewnych uniwersalnych regułach.

 

Konstrukcje. Techniczne i praktyczne aspekty kratownic aluminiowych – część 2
W poprzedniej części omówiłem rodzaje połączeń, występujące siły, tabele obciążeń, normy, przepisy i wiele innych zagadnień. Natomiast w kolejnej części naszej serii omówimy siły, jakie występują w ich konstrukcji. Dzięki tym wiadomościom uświadomimy sobie, co dzieje się w poszczególnych elementach naszej konstrukcji w momencie, gdy ją obciążamy, oraz co się dzieje, gdy ją przeciążamy.

 

Głośniki estradowe. Historia i współczesność
20 lat temu, a dokładnie w marcu 1997, na łamach miesięcznika Estrada i Studio, ukazał się artykuł mojego autorstwa, poświęcony głośnikom estradowym. Podobnie jak wiele innych, dostępny jest na firmowej stronie internetowej, więc osoby zainteresowane mogą zapoznać się z tym, co miałem do powiedzenia dwie dekady temu.

 

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum