Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Wydarzenia

Oświadczenie v-ce prezesa zarządu ESS Audio sp. z o.o.

Oświadczenie v-ce prezesa zarządu ESS Audio sp. z o.o.

Dodano: środa, 25 kwietnia 2012

Prezentujemy oświadczenie Witolda Karałowa, v-ce prezesa zarządu ESS Audio sp. z o.o., dotyczące instalacji systemu nagłośnienia na stadionach, na których odbędą się mecze Euro 2012.

 

Nawiązując do inspirowanego przez jedną z konkurencyjnych firm artykułu z pewnego politycznego i niewiarygodnego portalu (można go odnaleźć TUTAJ) informujemy, że podane w tym tekście informacje są nieprawdziwe, albowiem:

1. Systemy nagłośnienia zainstalowane przez ESS Audio spełniają wszelkie normy. Systemy zostały odebrane przez trzy niezależne instytucje: Straż Pożarną, Inwestora oraz Operatora każdego z obiektów.

2. Na stadionie PGE Arena w Gdańsku, ESS Audio było jedynie podwykonawcą wybranym w konkursie ofert przez Głównego Wykonawcę, zatem też nie może być mowy o nieprawidłowościach przetargowych.

3. Kłamstwem jest jakoby firma zagraniczna miała zagwarantować "poprawne wykonanie nagłośnienia" na wymienionych stadionach.

Firma zewnętrzna dostarcza sprzęt koncertowy na stadiony na czas EURO i MŚ. Ma to miejsce podczas każdych Mistrzostw.

Miało to miejsce również podczas Mistrzostw Świata w Niemczech gdy większość stadionów wyposażonych w sprzęt min. Electro Voice uzupełniona została przez koncertowe systemy JBL na czas imprezy.

Jest to standardowy wymóg Michaela Platiniego, prezesa UEFA, aby systemy były uzupełnione.

4. Nieprawdą jest jakoby system nagłośnienia na stadionie we Wrocławiu kosztował więcej niż na Stadionie Narodowym. Informacja o ofertach jest informacją publiczną dostępną dla wszystkich.

5. Nieprawdziwe i niemożliwe jest jakoby instalacja na którymkolwiek stadionie "trwała tydzień". Mimo najszczerszych chęci, jest to nie wykonalne. To tylko dowodzi jak kłamliwy jest to artykuł.

6. Nieprawdą jest jakoby tylko jedna firma startowała do przetargu na Stadion Miejski we Wrocławiu. Do przetargu dopuszczone zostały trzy konsorcja, w których oferta na system nagłośnienia to jedynie ok. 5% wartości całego przetargu. Informacja o postępowaniu przetargowym jest informacją ogólnodostępną.

7. Za wspomniane w artykule komunikaty bezpieczeństwa / ewakuacji odpowiada system DSO (Dźwiękowy System Ostrzegawczy) a nie system Nagłośnienia. Systemy DSO dostarczały inne firmy. System nagłośnienia dostarczany przez ESS Audio jest systemem komunikatów podczas imprez takich jak np. Zmiana zawodnika na boisku czy spoty reklamowe.

Ponadto pragniemy dodać, że:

1. ESS Audio za wspomniane instalacje otrzymała referencje pochwalne od inwestorów oraz jako jeden z niewielu wykonawców wyróżnienie od Narodowego Centrum Sportu (Ministerstwo Sportu).

2. Systemy nagłośnienia zainstalowane przez ESS Audio oparte są o komponenty najwyższej jakości z gwarancją międzynarodowej korporacji HARMAN.

Niemal bliźniacze systemy nagłośnienia sa zainstalowane na najbardziej prestiżowych obiektach sportowych na świecie min. Old Trafford (Manchester United), Emirates Stadium (Arsenal Londyn) czy Yankee Stadium (New York Yankees).

3. Jako jedyna firma na rynku ESS Audio zapewniła 5-cio a nawet 10-cio letnią pełną gwarancję na wykonane systemy nagłośnienia stadionów!

4. Od czasu zainstalowania systemów nagłośnienia przez ESS Audio na wspomnianych stadionach odbyły się liczne imprezy masowe oraz mecze Ekstraklasy. Wszystkie imprezy pod względem bezpieczeństwa dopuszczone przez Policję oraz Straż Pożarną.

5. Ponadto działając na podstawie art. 31 pkt 1 i 2, art. 32 ust. 1 pkt 3, art. 37 i art. 38 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz. U. Dz.U.1984.5.24) w zw. z art. 43 w zw. z art. 24 ustawy  z dnia 23 kwietnia 1964  r.  Kodeks cywilny (Dz.U.1964.16.93), jak również na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U.2003.153.1503 j.t.) sprawę kierujemy do postępowania sądowego.

W związku z powyżej opisaną informacją przestrzegamy całą branżę przed firmą, która swoją frustrację po niepowodzeniach na polu biznesowym  zamienia w nikczemną i kłamliwą nieuczciwą konkurencję.

Z poważaniem,

Witold Karałow
v-ce prezes zarządu
ESS Audio sp. z o.o.