Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Pol-Audio CLA 210

Firma Pol-Audio to najbardziej znany polski producent riderowego sprzętu nagłośnieniowego. W jej ofercie można znaleźć zarówno mobilne zestawy głośnikowe, monitory sceniczne, jak i duże systemy nagłośnieniowe, co do jakości których – zarówno wykonania, jak i brzmienia – tylko nieliczni mają jakieś „ale” (w większości przypadków niczym nie uzasadnione).

Oprócz tego że Pol-Audio oferuje naprawdę światowej klasy sprzęt, producent ten jest znany z tego, że nie spoczywa na laurach, ale wciąż poszukuje nowych rozwiązań, co skutkuje coraz to nowszymi konstrukcjami. Po serii małych i bardzo mobilnych monitorów, które producent zaprezentował w 2015 i 2016 roku –10-calowy M110-300, 6-calowy M106 CX ND i najmniejszy 5-calowy M105-150 CX ND – przyszedł czas na coś dużego. Końcem listopada ubiegłego roku swoją premierę miał koncertowy system line array, oparty na dwóch przetwornikach 10-calowych i koaksjalnym przetworniku średnio-wysokotonowym – CLA 210. Co oferuje nowy system Pol-Audio oraz jak wyglądała sama premiera tegoż systemu przeczytacie w artykule.

 

Nazwa systemu pochodzi od pierwszych liter „Compact Line Array”, zaś 210 mówi o tym, ile przetworników niskotonowych w nim pracuje. CLA 210 to kompaktowy, trójdrożny system line array, pracujący w trybie bi-amp – podział pasma między głośniki niskotonowe a koaksjalny przetwornik średnio-wysokotonowy odbywa się aktywnie (w DSP wzmacniacza), zaś za podział między pasmo średnie i wysokie odpowiada wbudowana pasywna zwrotnica.

 

numer
01
2018

 

Prenumerata Co w numerze

SPRZĘT

 • Fohhn PT-70
 • Beyerdynamic TG 500
 • Allen & Heath ME-500

WYDARZENIA

 • 58. KSKNPG AGH
 • L-Acoustics Syva

INSTALACJE

 • Wystawa „Leonardo da Vinci–Energia Umysłu”

ROZWAŻANIA

 • Systemy line array

PRZEGLĄD RYNKU

 • Wzmacniacze

RUBRYKI STAŁE

 • Nowości, Realizacje i Wydarzenia
 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Jak omikrofonować i nagłośnić... Drewno cz. III
Po sporej dawce historii o tym, jak powstawały i zmieniały się na przestrzeni wieków instrumenty dęte drewniane, oraz po omówieniu sposobów omikrofonowania fletu, klarnetu i saksofonów przyszedł czas na pozostałe „drewniaki”. Tym razem na tapetę weźmiemy instrumenty o podwójnym stroiku, czyli obój, rożek angielski i fagot.

 

Systemy oświetleniowe. Podstawy oświetlenia
Pomimo tego że obecnie systemy oświetleniowe na koncertach, eventach i innych wydarzeniach często biją na głowę systemy nagłośnieniowe – pod względem użytych urządzeń, potrzebnych kilowatów mocy i możliwości kreowania „kosmicznych” wręcz efektów wizualnych – wciąż ciężko znaleźć szkołę, uczelnię czy inną instytucję, która w sposób rzetelny i kompleksowy szkoliłaby ludzi, którzy chcą w przyszłości pracować „w świetle”.

 

Art-Net. Co to takiego?
Art-Net to pierwszy w branży, niezależny i darmowy, oparty na Ethernecie protokół sterowania, który zrewolucjonizował możliwości sterowania w ramach rynku instalacyjnego i architektonicznego. Czym jest Art-Net? Jakie są jego zalety i jaka jest jego przewaga nad poprzednikami? Nie mniej ważne pytanie – jakie są jego wady, bo któż (cóż!) ich nie posiada? Na te i inne frapujące Was pytania, związane z protokołem Art-Net, postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

 

 

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum