Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

VUE Audiotechnik

Na niedostatek producentów systemów nagłośnieniowych ostatnimi czasy bynajmniej narzekać nie możemy. Wystarczy przejść się po halach wystawowych np. targów Prolight + Sound, aby zobaczyć, że oferta tego typu urządzeń jest ogromna. Nawet jeśli pominiemy producentów reprezentujących Daleki Wschód i skupimy się tylko na firmach europejskich i amerykańskich, zbierze nam się całkiem sporę „stadko”.

Czy na tym mocno już zatłoczonym rynku jest jeszcze miejsce dla nowych firm? Widocznie tak, skoro – pomimo tej niemałej konkurencji – pojawiają się wciąż nowi producenci. Jednym z nich jest amerykańska firma, która powstała raptem 5 lat temu i przez ten czas zdążyła już sporo namieszać na tym, bądź co bądź niszowym (w porównaniu np. do samochodowego czy telekomunikacyjnego) rynku, jakim są profesjonalne systemy nagłośnieniowe. Mowa o VUE Audiotechnik, którego przedstawicielem w Polsce od niedawna jest sopocka firma Mega Music. I właśnie za jej przyczyną w październiku mieliśmy okazję zapoznać się, przekrojowo, z ofertą amerykańskiego producenta.

 

Wydarzenie miało miejsce w Łodzi, w Klubie Wytwórnia, 5 października w godzinach popołudniowych. Firmę VUE Audiotechnik reprezentował Dyrektor Zarządzający europejskiego oddziału firmy (VUE Europe), Holger de Buhr, stacjonujący na co dzień w Berlinie.

 

numer
11
2017

 

Prenumerata Co w numerze

 

PREZENTACJE FIRMOWE

ROZMOWA

 • Konsbud Audio
 • The Voice Kids z dLive

WYDARZENIA

 • ISSET 2017

PREZENTACJE

 • Źle i Tanio. Profesjonalna sala prób
 • Opera w Bydgoszczy

ROZWAŻANIA

 • World Wired Tour

RUBRYKI STAŁE

 • Nowości, Realizacje i Wydarzenia
 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Cenniejsze niż złoto. Głośniki z membraną berylową
Często spotykamy się z rozwiązaniami technicznymi, czy technologicznymi, które można nazwać „przerostem formy nad treścią”. Sztandarowym przykładem są „nieśmiertelne” kable „jednokierunkowe” w systemach audiofilskich, kosztujące tyle, co dobry wzmacniacz estradowy. Niektóre jednak rozwiązania, choć również nie tanie, dają wymierne efekty w postaci faktycznej (a nie iluzorycznej) poprawy brzmienia, co można udowodnić prezentując konkretne, mierzalne parametry. Przykładem takiego rozwiązania są stosowane w driverach wysokotonowych membrany wykonane z berylu.

 

Jak omikrofonować i nagłośnić... Drewno cz. I
W ubiegłym miesiącu zakończyliśmy temat omikrofonowania i nagłaśniania instrumentów dętych blaszanych, czyli „blach”. Czas przejść do pozostałych „dęciaków”, czyli „drewna”. Mowa oczywiście o instrumentach dętych drewnianych, które – podobnie jak blaszane – również są piszczałką otwartą (o teorii piszczałek pisaliśmy w pierwszym artykule cyklu, tj. w numerze wakacyjnym), jednak emisja dźwięku z nich odbywa się nieco inaczej, niż w dęciakach.

 

Wireless DMX
W ostatnich latach wręcz lawinowo wzrosła liczba dużych, rozbudowanych instalacji oświetleniowych – nie tylko tych „koncertowych”, ale również stałych. Przykładem takowych mogą być systemy inteligentnego oświetlenia budynków czy coraz modniejsze multimedialne fontanny. W takich rozległych systemach odległości między odbiornikami a „nadajnikami” (centrami sterowania) sygnałów DMX mierzone są w setkach metrów.

 

 

 

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum