Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

10 Lat Live Sound & Installation

Dokładnie 10 lat temu, na przełomie stycznia i lutego 2007 roku, ukazał się pierwszy numer czasopisma, które wtedy nazywało się „Live Sound Edycja Polska”, a obecnie znane jest pod nazwą „Live Sound & Installation” (choć niektórzy do dziś używają starej nazwy „Live Sound Polska”). Zupełne inaczej wyglądała wtedy okładka pisma, inny był layout, sporo też artykułów było przedrukami z oryginalnej wersji „Live Sound International”. Sukcesywnie jednak przybywało „rodzimych” artykułów, pisanych przez naszych autorów. Aż przyszedł czas, że czasopismo „odcięło pępowinę” (czyt. współpraca z Amerykanami wygasła), stając się w pełni polskim i od nikogo niezależnym periodykiem. W tzw. międzyczasie z dwumiesięcznika Live Sound stał się miesięcznikiem (z łączonym numerem wakacyjnym, lipiec-sierpień), a także zmieniła się nazwa na obecnie obowiązującą Live Sound & Installation. W ten sposób chcieliśmy podkreślić, iż nie tylko tematyka „live” jest u nas poruszana, ale również dotycząca instalacji, i to nie tylko dźwiękowych, ale również oświetleniowych, multimedialnych itp.

Przez te 10 minionych lat wiele zmieniło się też na świecie i – co nas bardziej interesuje – w branży tzw. „rozrywkowej”. O tym wspominają przedstawiciele kierownictwa firm, które współpracują lub współpracowały z nami w tym okresie (niektóre od samego początku).

 

 

numer
02
2017

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Miniaturowy mikrofon Audio-Technica ATM350a
 • Pol-Audio DSP 48 AES/EBU
 • Instalacyjny procesor DSP QSC Q-Sys Core 110f

ROZWAŻANIA

 • Kamienie milowe w branży muzycznej

PREZENTACJA

 • Visual Productions

WYDARZENIA

 • Betlejem w Polsce

ROZMOWA

 • Musikmesse i Prolight + Sound 2017

RUBRYKI STAŁE

 • Nowości, Realizacje i Wydarzenia
 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Akustyka budowlana. Sale świata
Na świecie jest wiele niesamowicie wyglądających i bardzo dobrze brzmiących sal koncertowych. W najbliższych artykułach postaram się przedstawić najciekawsze z nich, jednak zacznijmy od refleksji nad oceną jakości akustycznej sal. Dlaczego i co to znaczy, że sala koncertowa ma dobrą akustykę?

 

Ochrona antyhałasowa. Właściwości akustyczne stropów
Mówiliśmy już w poprzednich numerach o przenikaniu energii dźwiękowej przez przegrodę i właściwościach izolacyjnych różnorakich przegród – od najprostszych, pojedynczych, poprzez podwójne, po wielokrotne, w tym lekkie przegrody szkieletowe i wielowarstwowe z ustrojami rezonansowymi.

 

Aria na strunie G… i innych też. Nagrywanie/nagłaśnianie instrumentów smyczkowych i sekcji smyczkowej cz.III
Opisane w poprzednim numerze techniki omikrofonowania stereo sprawdzą się przy nagrywaniu lub nagłaśnianiu sekcji smyczkowej występującej solo, tzn. bez towarzyszenia innych (zwłaszcza głośnych) instrumentów. Jeśli z jakichś powodów nie możemy nagłośnić czy nagrać całej grupy instrumentów, korzystając z pary mikrofonów stereo, nie pozostaje nam nic innego, jak wykorzystać do tego celu metodę wielomikrofonową.

 

Sensitivity. Ważny, acz nie do końca zrozumiały parametr głośnika
Sensitivity to parametr głośnika, jak też i zestawu głośnikowego, który jest tyle ważny, co często nie do końca zrozumiały przez wielu. Już z samym jego przetłumaczeniem na język polski jest problem, bowiem trzymając się dosłownej nomenklatury musiałby on się nazywać „wrażliwość”, co w przypadku czegoś takiego jak głośnik czy zestaw głośnikowy nie brzmi zbyt poważnie.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum