Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Alcons Audio Pro Ribbon

Wiele firm, anonsując pojawienie się w swojej ofercie jakiegoś nowego produktu, zawierającego np. unowocześniony falowód czy głośnik z nową membraną, reklamuje go jako produkt „rewolucyjny”. Tymczasem niewielka holenderska firma, która jako pierwsza i chyba jedyna na świecie (z producentów „dużych” systemów głośnikowych) stosuje nowatorskie rozwiązania oparte na przetworniku wstęgowym, jako źródle dźwięku wysokich częstotliwości, skromnie nazwała swoją technologię jako „ewolucyjną”.

I to pomimo tego, że słuchając ich produktów człowiek zyskuje zupełnie nowy punkt odniesienia, jeśli chodzi o jakość dźwięku!
Okazją do tego była zorganizowana przez przedstawiciela Alcons Audio w Polsce, firmę Aplauz, prezentacja technologii Pro Ribbon, na przykładzie trzech produktów tejże firmy, z nowym średnioformatowym systemem line array LR18 na czele.

 

Wydarzenie miało miejsce 15. listopada w Łodzi, w Klubie Wytwórnia. Na początek zebranych przywitał prezes firmy Aplauz, Grzegorz Fotek, który następnie wcielił się w rolę tłumacza gościa z Alcons Audio. Gościem tym był współzałożyciel i współwłaściciel holenderskiej firmy, Tom Back, który najpierw krótko zaprezentował swoją firmę, jej dokonania i ofertę, a następnie skupił się na przedstawieniu technologii Pro Ribbon, czyli wstęgowego przetwornika wysokotonowego dużej mocy stosowanego w produktach Alconsa.

numer
12
2016

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • PreSonus AIR12 + AIR15s
 • Audix AP41 i AP42
 • Pol-Audio SAT 115T CX NDP
 • Granat Audio 101top + HF92
 • Superlux E322, PRA528BM, PRA618M, PRA538
 • Robert Juliat ZEP 664SX/360

ROZWAŻANIA

 • Więcej basu

WYDARZENIA

 • Audio Video Show 2016
 • Potęga Adamson Systems Engineering

WSPOMNIENIE

 • Bogusław Dmochowski

RUBRYKI STAŁE

 • Nowości, Realizacje i Wydarzenia
 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Czas pogłosu. Regulacja – metody elektroniczne cz.1
W celu regulacji czasu pogłosu wykorzystuje się głównie dwa sposoby umożliwiające zmianę parametrów akustycznych we wnętrzach. Jeden z nich, przedstawiony w poprzednim artykule, wykorzystuje metody architektoniczne, czyli oparte na zmianie materiałów wykończeniowych sali. Drugi, omówiony w tym artykule, do zmiany wykorzystuje systemy elektroakustyczne.

 

Artykuł dotyczący elektronicznych metod regulacji zacznę od czysto teoretycznego rozważania na temat prawidłowości nazewnictwa tej metody. Bez obaw – rozważania są dość krótkie i proste. Już wcześniej wspominałem o tym, że tak zwane metody elektroniczne, precyzyjnie mówiąc, nie regulują czasu pogłosu, a wrażenie pogłosowości.

 

Ochrona antyhałasowa. Izolacyjność akustyczna właściwa
Przenikanie energii dźwiękowej przez przegrodę odbywa się głównie na skutek drań przegrody, jako całości, i może być zwiększone przez nieszczelność samej konstrukcji bądź poszczególnych warstw materiału. Nieco więcej o tym skomplikowanym i wciąż nie do końca poznanym zjawisku opowiemy sobie w tym artykule.

 

Najpierw jednak wprowadzimy pewną klasyfikację przegród ze względu na ich właściwości akustyczne.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum