Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Winnica Turnau

To, że Polska ma bogate tradycje rolnicze i produkcja rolna w dalszym ciągu stanowi spory procent naszego PKB, jest znane raczej każdemu. Ale tym, że w Polsce, oprócz zbóż, warzyw i owoców – takich jak jabłka, wiśnie, gruszki, śliwki czy czereśnie – uprawia się winorośl i produkuje się wino, nie dla wszystkich jest takie oczywiste. Winnice można spotkać w Polsce praktycznie na obszarze całego kraju, choć chyba najwięcej jest na południu Polski, szczególnie na Podkarpaciu.

Natomiast na Pomorzu Zachodnim nie ma takich tradycji, stąd niewiele ich tu znajdziemy. Jest jednak jedna – największa w regionie i druga co do wielkości w Polsce – która od niedawna przyciąga całe rzesze odwiedzających, nie tylko z powodu swojej wielkości oraz doskonałego wina przez nią produkowanego, ale również nazwiska właścicieli oraz nietypowej, jak na winnicę, działalności „dodatkowej”.

 

Chodzi o znane w świecie kultury nazwisko „Turnau”, figurujące w nazwie obiektu. Nieprzypadkowo oczywiście – współzałożycielami winnicy są m.in. trzej panowie noszący to nazwisko, w tym najbardziej znany z nich, Grzegorz Turnau. Pozostali dwaj to kuzyn Grzegorza – Zbigniew oraz jego syn Jacek.

numer
11
2016

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • RCF ART 745-A i SUB 8004-AS
 • System bezprzewodowy Audio-Technica AT-ONE

PREZENTACJE

 • d&b ArrayProcessing
 • Bose ShowMatch. Nowy system w technologii DeltaQ Array

ROZWAŻANIA

 • Nie czyń drugiemu… Etyka zawodowa

WYDARZENIA

 • Lawo Day Poland

RUBRYKI STAŁE

 • Nowości, Realizacje i Wydarzenia
 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Czas pogłosu. Regulacja – metody architektoniczne
W poprzednim artykule przedstawione zostały podstawowe wymogi odnośnie czasu pogłosu w salach o konkretnych funkcjach. Jednym z problemów, jaki się pojawił, była duża rozbieżność optymalnych wartości w przypadku sal wielofunkcyjnych. Rozwiązaniem tego problemu jest regulacja parametrów akustycznych. W tym artykule skupimy się na architektonicznych sposobach regulacji czasu pogłosu.

 

Ochrona antyhałasowa. Izolacyjność przegród od dźwięków powietrznych i uderzeniowych
Przy projektowaniu ochrony antyhałasowej obiektów niezbędna jest znajomość właściwości akustycznych podstawowych materiałów budowlanych. Czas więc pomówić co nieco o izolacyjności akustycznej przegród (ścian, stropów), o ich rodzajach, budowie, właściwościach i innych tematach z tym związanych. Im właśnie poświęcimy ten i kolejny (a może i kilka kolejnych) artykuł z cyklu „Akustyka budowlana”, traktujący o ochronie antyhałasowej.

 

Aria na strunie G…i innych też. Nagrywanie/nagłaśnianie instrumentów smyczkowych i sekcji smyczkowej cz. I
Nagrywanie czy nagłaśnianie muzyki klasycznej z jednej strony wydaje się być prostsze niż kapel rockowych, popowych czy jazzowych bandów (przy zastosowaniu jednej z powszechnie używanych mikrofonowych technik stereofonicznych potrzeba tylko dwóch mikrofonów i dwóch śladów), z drugiej zaś strony w tym przypadku liczy się przede wszystkim wierność przekazu (z czym, w przypadku zespołów grających muzyką popularną, bywa różnie). A uzyskanie tego nie jest już takie proste.

 

Bramka szumów. Gdzie i jak wykorzystywać
Bramka szumów to jedno z niezbędnych urządzeń, jeśli chcemy dobrze nagłośnić perkusję, tak aby uzyskać jej selektywne brzmienie. I to w zasadzie nie obejdzie się bez kilku takich urządzeń. Na szczęście współczesne, powszechnie używane konsolety cyfrowe oferują bramki w takich liczbach, że spokojnie wystarczy – w zasadzie to zbramkować możemy wszystko, bo prawie wszystkie konsolety cyfrowe mają bramki na każdym kanale.

 

LEDY. Prawidłowy dobór opraw oświetlenia efektowego opartych na diodach LED cz. II
W pierwszej części artykułu przedstawiliśmy wybrane kryteria wyboru urządzeń opartych na diodach LED i wskazali, na co zwrócić uwagę przy ich ocenie. W części drugiej przedstawiamy kolejne, nie mniej istotne funkcje i parametry, ważne dla użytkownika tego typu opraw. Kontynuujemy tematy związane z barwą światła i zwracamy uwagę, jak istotne jest właściwe zasilanie i sterowanie opraw oświetleniowych LED.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum