Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

PLASA 2016

„Gdzie są kwiaty z tamtych lat” – śpiewała Sława Przybylska w swoim słynnym przeboju. A ja, parafrazując ten tytuł, chciałbym zapytać „Gdzie są targi z tamtych lat” – odnosząc to do imprezy o nazwie PLASA, odbywającej się rokrocznie w Londynie. To już moje 10. (dla mnie, można rzec, jubileuszowe) targi…i niestety wszystko wskazuje na to, że chyba ostatnie.

 

Po prostu nie ma tam już po co jechać (jeśli jako cel główny wyprawy ma być udział w PLASA), bowiem z roku na rok impreza kurczy się i ostatnimi laty przybiera bardziej formę lokalnej wystawy niż międzynarodowych targów. O ile bowiem jeszcze 5-6 lat temu można było spokojnie spędzić cały, albo choć pół dnia, wędrując po halach (tak, tak, w czasach gdy PLASA odbywała się w Earls Court, tragi zajmowały dwie sporej wielkości hale), o tyle w tym roku (jak i w poprzednich dwóch) na zwiedzenie i zobaczenie tego, co oferują wystawcy wystarczy…pół godziny, max. godzinę (wliczając w to sprawdzanie bagażu przez ochronę i stanie w kolejce do „cloakroomu”, czyli – po naszemu – szatni, aby zostawić walizkę).

 

Stąd też i moje relacje z londyńskich targów z roku na rok są coraz krótsze, a w tym roku to już będzie nie tyle relacja, co krótkie sprawozdanie.

numer
10
2016

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Zestaw głośnikowy FBT VERVE 112A
 • Mikrofony wokalowe Electro-Voice ND Series
 • Mikrofony nagłowne Audio-Technica

ROZMOWA

 • Światowe Dni Młodzieży na Błoniach. Rozmowa ze specjalistami z d&b audiotechnik i GMB Pro Sound

ROZWAŻANIA

 • Zakupy. Kupujemy nagłośnienie dla zespołu

WYDARZENIA

 • Dźwięk w teatrze. Spotkanie w Teatrze Ludowym w Krakowie
 • CISZA. Całkiem Inne Spotkanie z Akustyką
 • Edukacja instalacyjna 77 Production

RUBRYKI STAŁE

 • Nowości, Realizacje i Wydarzenia
 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Akustyka budowlana. Czas pogłosu - Optymalny czas pogłosu
Czas pogłosu w akustyce wnętrz jest na tyle istotny, że określa w pewnym sensie przydatność danej sali do konkretnych zadań, jakim powinna sprostać. Wartość, przy której dana funkcja pomieszczenia będzie zrealizowana z najwyższą jakością, nazywa się optymalnym czasem pogłosu.

 

Akustyka budowlana. Ochrona antyhałasowa - Zasady projektowania ochrony antyhałasowej
Znając wymogi prawne, dotyczące dopuszczalnych poziomów hałasów dla różnych pomieszczeń o określonym przeznaczeniu, a także izolacyjności akustycznej przegród, można przystąpić do projektowania ochrony antyhałasowej, aby spełnić określone normami wymagania. Wiemy już, iż w tym celu stosuje się dwa rodzaje środków: administracyjno-prawne i techniczne, te ostatnie zaś możemy podzielić na czynne (zmniejszanie poziomu hałasu samego źródła) i bierne (zmniejszanie hałasu poza źródłem powstawania hałasu).

 

Wysterowanie sygnału. Jak korzystać ze wskaźników poziomu sygnału w urządzeniach cyfrowych
Obsługa konsolet cyfrowych – które obecnie praktycznie wyparły swoich analogowych poprzedników, nie tylko na dużych scenach, ale również na mniejszych koncertach – różni się dość znacząco od mikserów analogowych. I niezależnie od tego, jak bardzo producent będzie reklamował swoje urządzenie jako „obsługowo zbliżone do konsolety analogowej”, prawda jest taka, że sprawna obsługa jakiegokolwiek cyfrowego miksera wymaga choćby kilku-kilkunastu minut czasu na spokojne zapoznanie się z nim.

 

LEDY. Prawidłowy dobór opraw oświetlenia efektowego opartych na diodach LED cz. I
Oprawy LED już na dobre zagościły na rynku oświetlenia efektowego. Większość produkowanych w tej chwili urządzeń bazuje na tych nowoczesnych źródłach światła. Czy jednak jesteście z nich zadowoleni? A może macie do nich zastrzeżenia?

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum