Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży to impreza, która co trzy lata skupia setki tysięcy, a nawet miliony młodych (i nie tylko) ludzi z całego świata, którzy przez kilka dni spotykają się w różnych zakątkach globu. W tym roku gospodarzem ŚDM była Polska, a konkretnie stolica Małopolski – Kraków.

 

Nietypowo też, bo prawie tydzień, trwało to wydarzenie, a biorąc pod uwagę, że młodzież z całego świata przyjeżdżała do Polski nawet tydzień wcześniej, można powiedzieć, że był to całkiem niezły „maraton”. Logistycznie ŚDM były ogromnym wyzwaniem dla organizatorów. Nas przede wszystkim interesuje aspekt techniczny najważniejszych wydarzeń odbywających się w ramach ŚDM, a konkretnie nagłośnienie, jakie zostało zapewnione. Dwa największe – i najbardziej wymagające – wydarzenia to spotkanie na krakowskich Błoniach oraz w podkrakowskich Brzegach. Wspomnimy też w kilku zdaniach o nagłośnieniu Turon Areny, która na czas trwania Światowych Dni Młodzieży przeobraziła się w Mercy Center.

 

Na potrzeby ceremonii otwarcia Światowych Dni Młodzieży i spotkania z papieżem Franciszkiem na krakowskich Błoniach został zainstalowany największy system nagłośnieniowy, z wykorzystaniem sprzętu d&b audiotechnik, w historii firmy. Jego zaprojektowaniem, zainstalowaniem oraz obsługą zajęła się GMB Pro Sound, przy współpracy z przedstawicielami producenta wykorzystanego tam sprzętu.

numer
09
2016

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Sennheiser Speech Line Digital Wireless
 • Pasywny monitor Pol-Audio M 110 CX
 • Apart Audio PCR3000R MKII
 • Robe Spikie

PREZENTACJE

 • Coda Audio
 • Whirlwind E Snake
 • RHAON

ROZWAŻANIA

 • Wypadek przy pracy. Spadające… sceny

WYDARZENIA

 • David Gilmour we Wrocławiu

RUBRYKI STAŁE

 • Nowości, Realizacje i Wydarzenia
 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Akustyka budowlana. Czas pogłosu
Czas pogłosu jest jednym najpopularniejszych parametrów opisujących akustykę pomieszczeń. Jego długość ma znaczący wpływ na to, co słyszymy, zarówno jeżeli chodzi o zrozumienie mowy, jak i odbiór muzyki. Spójrzmy na ten parametr trochę szerzej. Pogłos – i tu na początku warto zaznaczyć i zapamiętać – jest zjawiskiem, a czas pogłosu parametrem je opisującym, powstałym w wyniku stopniowego zanikania dźwięku w pomieszczeniu. Warto analizę tego zjawiska rozpocząć od poznania jego genezy.

 

Akustyka budowlana. Ochrona antyhałasowa
Nasze polskie prawo pod względem zdefiniowania i egzekwowania pewnych norm dotyczących hałasu jest nieco kulawe. Nie oznacza to, że panuje u nas totalna „wolna amerykanka”. Choć nie mamy norm dotyczących np. maksymalnego poziomu dźwięku podczas wydarzeń kulturalnych, organizowanych na świeżym powietrzu czy też w obiektach zamkniętych (jak to jest w „cywilizowanych” krajach na zachodzie Europy), to jednak w temacie budownictwa jest już pod tym względem o wiele lepiej. Przyjrzyjmy się, jak wygląda prawodawstwo w kwestii dopuszczalnych poziomów hałasu w obiektach budowlanych i wymaganej izolacyjności akustycznej przegród.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum