Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Avid Venue S6L

Podczas ubiegłorocznych targów Prolight + Sound we Frankfurcie jedną z kilku premierowych konsolet tam zaprezentowanych był system VENUE S6L firmy Avid. I choć podczas premiery system ów nie był jeszcze w pełni działający (nie działał nawet na „pół gwizdka”), to jednak już wtedy można było ocenić, że w niedalekiej przyszłości będzie to „mocny gracz” na rynku live’owych cyfrowych systemów miksowania dźwięku.

 

Rok później, czyli podczas tegorocznych targów we Frankfurcie, S6L jaśniał już na stoisku Avida w pełnej krasie i każdy mógł zapoznać się z jego funkcjonalnością – oczywiście, o ile starczyłoby mu czasu, bowiem na to, aby zapoznać się z jego wszystkimi funkcjami i możliwościami, potrzeba duuuuużo więcej czasu, niż owe kilka czy kilkanaście minut, które przeważnie spędza się na stoisku tej czy owej firmy podczas wizyty na Prolight + Sound.

 

Ja miałem nieco bardziej komfortową sytuację, pozwalającą mi na nieco dłuższą bytność sam na sam z systemem S6L – korzystając z gościnności firm ZiKE Labs i ZCASE, które odpowiadały za wykonanie skrzyni transportowej dla demonstracyjnego miksera firmy Konsbud Audio. Ale nawet pomimo tego, że miałem dla siebie ponad godzinę, i tak przez ten czas nie byłem w stanie poznać wszystkich walorów systemu (ani nawet – podejrzewam – połowy). Udało mi się jednak „opalcować” to i owo, dzięki czemu mogę w tym artykule podzielić się z Czytelnikami nie tylko suchymi faktami, dotyczącymi najnowszego live’owego dziecka Avida, ale też i paroma wrażeniami „na gorąco”.

numer
06
2016

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Systemy bezprzewodowe Wisycom
 • Zestawy głośnikowe Seeburg i4, i5 i L8j

PREZENTACJE

 • Systemy Butterfly, Mantas i Mini-COM.P.A.S.S
 • Akademia Realizacji Dźwięku

ROZWAŻANIA

 • Idziemy na zakupy

WYDARZENIA

 • Trasa koncertowa Hansa Zimmera
 • TGD – Wracam do domu

RUBRYKI STAŁE

 • Nowości, Realizacje i Wydarzenia
 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Akustyka wnętrz. Ustroje dźwiękochłonne szczelinowe, pochłaniacze przestrzenne i dyfuzory
W tym numerze zakończymy wreszcie temat ustrojów dźwiękochłonnych. Po omówieniu ustrojów płytowych, membranowych i perforowanych został nam jeszcze jeden ich rodzaj. Powiemy też sobie kilka zdań o specyficznym typie ustrojów dźwiękochłonnych, których nie instaluje się bezpośrednio na ścianie czy suficie, ani nawet na podłodze – mowa będzie bowiem o pochłaniaczach przestrzennych (i nie będą to bynajmniej pochłaniacze brzydkich zapachów).

 

Zasilanie phantom. Jak działa i czy może uszkodzić np. mikrofon dynamiczny
Zasilanie fantomowe, czyli Phantom power, służy do podawania napięcia niezbędnego do pracy takich urządzeń jak mikrofony pojemnościowe (również elektretowe), aktywne D.I boxy itp. Pomimo tego, iż każdy wie, co to jest i do czego służy, tak naprawdę wielu nie do końca zna zasadę działania fantoma, np. jak wygląda dystrybucja tego napięcia.

 

Wędrówki po świecie mocy. Czy „więcej” zawsze znaczy „lepiej”?
W świecie audio znajdziemy przynajmniej kilka tematów budzących wątpliwości oraz kontrowersje. Wynikają one najczęściej z dość „swobodnej” interpretacji zjawisk, cech lub wielkości, co w przypadku dziedziny blisko spokrewnionej z naukami ścisłymi raczej nigdy nie wróżyło nic dobrego.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum