Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Prolight + Sound 2016

Targi Prolight + Sound oraz Musikmesse we Frankfurcie przeszły małą rewolucję. W tym roku nie tylko zmieniły się hale, do których większość wystawców zdążyła już się przyzwyczaić przez lata, mając w nich swoje stałe miejsca.

 

Dodatkowo targi „rozdzieliły” się też terminami, „zazębiając” obecnie tylko dwoma dniami. I tak targi Prolight + Sound rozpoczęły się we wtorek 5 kwietnia i zakończyły w piątek 8 kwietnia 2016, zaś pierwszym dniem trwania targów Musikmesse był czwartek 7 kwietnia, a ostatnim, otwartym dla wszystkich chętnych, sobota 10 kwietnia. Zmieniły się też godziny „pracy”, przesuwając o godzinę – hale wystawowe otwierano o 10, zaś oficjalnie dzień targowy kończył się o 18. W sumie dobry ruch – można było lepiej wyspać się po wieczornych integracjach, a tych nie brakowało praktycznie przez wszystkie dni, toteż pomimo oficjalnego zakończenia o 18 wiele stoisk na halach tętniło życiem do późnych godzin nocnych.

 

Ale przejdźmy do konkretów, tzn. do tego, co nowego wystawcy przywieźli ze sobą do Frankfurtu. I tu od razu mały kubełek zimnej wody – nie dość, że kilku kluczowych graczy nie pojawiło się w ogóle, to jeszcze ci, którzy zdecydowali się wystawiać, w tym roku nic specjalnego nie pokazali. A już takich premier, jak w zeszłym roku próżno było szukać.

numer
05
2016

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Subbas Seeburg TSM 8 plus G Sub 1201 dp+
 • Minitor sceniczny Bayor-Audio m1pro
 • Ethernetowe switche Yamaha SWP1

INSTALACJE

 • Centrum Kulturalno-Artystyczne w Kozienicach

GŁOS PRODUCENTA

 • Głośniki współosiowe

WYDARZENIA

 • Dante w praktyce
 • Miksowanie Massive Attack na AVID S6L
 • Viva la Habana - The Rolling Stones na Kubie

RUBRYKI STAŁE

 • Nowości, Realizacje i Wydarzenia
 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Akustyka wnętrz. Ustroje dźwiękochłonne perforowane
W marcowym numerze rozpoczęliśmy temat dotyczący właściwości i zastosowania materiałów, które można stosować do wytłumiania pomieszczeń, prezentując materiały i wyroby dźwiękochłonne, czyli członków I grupy. Poprzedni numer poświęciliśmy na omówienie pierwszej części „urządzeń”, które pochłaniają dźwięk, należących do II grupy, czyli ustrojów dźwiękochłonnych – płytowych i membranowych. W tym artykule zajmiemy się kolejnymi członkami, a konkretnie bardzo popularnymi ustrojami dźwiękochłonnymi perforowanymi.

 

Złącza i dystrybucja sygnałów audio - rozwiązania
Jak doskonale wiemy, wspólnym miejscem, w którym spotykają się wszystkie sygnały audio pochodzące ze źródeł na scenie jest spliter lub, w pewnej ściśle określonej sytuacji, moduł wejściowy, wspólny dla obu konsolet. Z doświadczenia wiem, że pomimo różnych nowatorskich rozwiązań stosowanych przez producentów konsolet cyfrowych tradycyjny spliter (pasywny lub aktywny), z powodów czysto praktycznych, jest nadal chętnie i powszechnie stosowany. Po pierwsze – pozwala on na pełną niezależność pracy na konsolecie głównej i odsłuchowej, bez jakichkolwiek obaw, że zmiana wzmocnienia sygnału w module wejściowym będzie miała wpływ na zmianę poziomu sygnału dostarczanego do drugiej konsolety. Po drugie – spliter umożliwia korzystanie z konsolet różnych producentów, którzy wykorzystują odmienne i najczęściej niekompatybilne protokoły komunikacyjne.

 

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum