Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Allen & Heath dLive

O nowym „dziecku” firmy Allen & Heath, cyfrowym systemie miksowania dźwięku o nazwie dLive, mówi się ostatnio sporo w naszym kraju, a to z powodu tego, że od momentu polskiej premiery systemu – w grudniu ubiegłego roku – dystrybutor tej brytyjskiej marki w Polsce, firma Konsbud Audio, ostro wystartował z promocją systemu.

 

I bardzo słusznie, bo nowe dzieło „Allenowców” ze wszech miar godne jest uwagi i bliższego z nim zapoznania. O samych prezentacjach organizowanych przez Konsbud Audio i współpracującą z nią firmą ZiKE Labs piszemy w oddzielnym artykule, w tym miejscu chciałbym się skupić na nieco szerszym, niż w numerze styczniowym, zaprezentowaniu dLive.

 

Nie jest to oczywiście „test” w pełnym tego słowa znaczeniu, bo na ileż jest się w stanie „przetestować” jakiekolwiek urządzenie (a w szczególności tak rozbudowane i skomplikowane, jak konsoleta audio) w przeciągu godziny czy dwóch. A tyle niestety tylko było mi dane spędzić czasu z systemem, dzięki uprzejmości i gościnności firmy ZiKE Labs. Można więc nazwać to „wrażenia na gorąco z pierwszego dłuższego kontaktu”.

numer
03
2016

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

  • Przedwzmacniacz mikrofonowy Midas XL48
  • Mikser cyfrowy RCF M18

INSTALACJE

  • Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa

PREZENTACJA

  • NAW Performance Audio

HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ

  • Słynne marki - Britannia Row Productions

RUBRYKI STAŁE

  • Nowości, Realizacje i Wydarzenia
  • Od redakcji
  • Branża
  • Prenumerata
  • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Akustyka wnętrz. Materiały i wyroby dźwiękochłonne
Po sporej dawce podstaw dotyczących rozchodzenia się fal dźwiękowych i zjawisk temu towarzyszących (załamanie, odbicie, pochłanianie, interferencje), tego jak „zachowują” się fale dźwiękowe w pomieszczeniu zamkniętym i z czego to wynika, a także po podstawowych informacjach o czynnikach kształtujących akustykę wnętrz, nadszedł wreszcie czas, aby powiedzieć co nieco o materiałach, wyrobach i ustrojach dźwiękochłonnych, a także (w następnej kolejności) o elementach kierujących i rozpraszających dźwięk. W tym artykule weźmiemy „na tapetę” materiały i wyroby dźwiękochłonne.

 

Zasilanie. Rozdzielnice i dystrybucja zasilania
Bez względu na to, jak złożony system instalujesz, czy ma on pracować w klubie, wielkiej hali, czy w plenerze, jedno z pierwszych pytań, jakie zadajesz po przybyciu na miejsce, brzmi „gdzie znajduje się przyłącze zasilające?” Jako profesjonalista nie zdałeś się rzecz jasna na przypadek i wszystkie detale odnośnie potrzeb związanych z zasilaniem systemu uzgodniłeś wcześniej, by zastana na miejscu sytuacja nie była zaskoczeniem ani dla ciebie, ani dla twojego zleceniodawcy.

 

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum