Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Cadac CDC four:m

Dzieląc się refleksjami z targów we Frankfurcie wspomniałem o marce Cadac – brytyjskim producencie unikatowej klasy konsolet audio, którego obecność na rynku datowana jest od 1968 roku. Napisałem wówczas, że zamierzam poświęcić nieco więcej uwagi jego najnowszemu produktowi, konsolecie CDC six – co zresztą później z ogromną przyjemnością uczyniłem.

 

Postanowiłem sobie wówczas, że do tematu Cadaca nie będę na razie wracał. Mimo to chciałbym dziś jednak zaprezentować kolejny produkt tej marki – konsoletę CDC four:m, która jest „starszą siostrą” opisywanej wcześniej „szóstki”. O tym, co skłoniło mnie do zmiany decyzji, słów kilka w dalszej części treści artykułu.

 

Co skłoniło mnie do zmiany decyzji i prezentacji CDC four:m? Głównym powodem stała się „ożywiona reakcja”, którą wywołała już tylko sama informacja o rychłej dostępności CDC four:m na polskim rynku. Co prawda konsoleta pokazana została w Polsce dopiero we wrześniu i niejako „przy okazji” prezentacji CDC six, ale zanim to nastąpiło, już wcześniej dopytywało się o nią całkiem spore grono osób, które zetknęły się z tym urządzeniem we Frankfurcie.

numer
11
2015

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Konsoleta Allen & Heath Qu-Pac
 • Wzmacniacz Fohhn D-2.750
 • System interkomowy ALTAIR WB-200

WYDARZENIA

 • PLASA 2015
 • Prezentacja konsolet cyfrowych Cadac
 • Hunter w trasie z SSL Live L500

PREZENTACJA

 • Pectus od strony technicznej

HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ

 • Neumann cz. II

ROZMOWA

 • d&b audiotechnik V w GMB Pro Sound

RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Akustyka wnętrz. Pogłos, rezonanse pomieszczenia
W ubiegłym miesiącu powiedzieliśmy co nieco o rozchodzeniu się fal dźwiękowych w pomieszczeniu zamkniętym, o tym jak wygląda w nim wykres narastania i zanikania dźwięku (w skali liniowej i logarytmicznej), aż wreszcie dotarliśmy do tematu pogłosu. Wspomniałem wtedy o czasie pogłosu, ale na konkrety dotyczące tego tematu nadszedł czas właśnie teraz.

 

Czas pogłosu jest ważnym parametrem określającym jakość akustyczną wnętrz, a więc również w istotny sposób wpływającym na odbiór mowy i muzyki w pomieszczeniach.

 

Filtry FIR w praktyce III
W ubiegłym miesiącu zaprojektowaliśmy nasz pierwszy filtr FIR, korzystając z oprogramowania rePhase oraz funkcji „prostowania” lub „poprawiania” rzeczywistej charakterystyki amplitudowej i/lub fazowej, którą wcześniej zmierzyliśmy, korzystając z jakiegoś programu do analizy sygnału audio.

 

Dla przypomnienia, rePhase to darmowe oprogramowanie służące do projektowania filtrów FIR. Korzystając z rePhase można stworzyć filtr cyfrowy o skończonej odpowiedzi impulsowej na dwa sposoby – można to zrobić „od zera” lub wykorzystując do tego zmierzoną już charakterystykę, którą dzięki naszemu filtrowi będziemy chcieli poprawić – czyli to, co robiliśmy w poprzednim numerze.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!