Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

SSL Live L500

Solid State Logic to kolejna firma, do tej pory znana w zasadzie wyłącznie jako producent sprzętu studyjnego (i to jakiego!), która – podobnie jak ostatnio np. Presonus – postanowiła zawalczyć również o swój kawałek tortu w branży live’owej.

 

A że SSL nigdy nie stosował półśrodków, tak więc i tutaj od razu wystartował „od górnego c”, prezentując dwa lata temu swoje pierwsze cyfrowe konsolety do zastosowań koncertowych (i nie tylko). Jedna z nich, model L500, trafił niedawno do nowego polskiego dystrybutora tych konsolet, firmy, która produkty Solid State Logic zna od podszewki, bowiem od lat sprzedaje je na naszym rynku. Chodzi oczywiście o AudioTech. Skoro więc stół jest niemalże „pod nosem” i nie trzeba się uganiać po świecie, aby zawrzeć z nim bliższą znajomość, grzechem zaniedbania byłoby nie skorzystać z takiej okazji.

 

Toteż odwiedziliśmy firmę AudioTech, gdzie na honorowym miejscu stoi sobie L500 i czeka na chętnych, którzy chcieliby ją bliżej poznać. Jak wypadło moje randez-vous z „pięćsetką” – to będzie właśnie treścią tego artykułu.

numer
06
2015

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Wzmacniacz Powersoft X4
 • System transmisji bezprzewodowej Neutrik XIRIUM X
 • Naścienny głośnik instalacyjny JBL Control HST

WYDARZENIA

 • 138th AES Convention

REALIZACJE

 • Pijalnia Główna w Krynicy
 • System DSO w drugiej linii metra

HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ

 • JBL

GŁOS PRODUCENTA

 • Renkus-Heinz Iconyx

RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Miksowanie. „Głębia” w miksie
Miksowanie, zarówno to w studio, jak i na żywo, to z pozoru nic trudnego. Ale zrobienie DOBREGO miksu wymaga już trochę umiejętności (a przede wszystkim „ucha”), zaś REWELACYJNY miks to lata pracy (wspartej solidną dawką wiedzy), podczas których nie poprzestaje się na utartych schematach, ale eksperymentuje, testuje nowe rozwiązania i próbuje nowych technik i „patentów”.

 

Gitara akustyczna. Nagłaśnianie „pudła” bez pudła
Gitara akustyczna nie jest może jakoś specjalnie „wrednym” instrumentem do nagłaśniania, jednak dobre „wpasowanie” jej w miks wymaga pewnych umiejętności. Nie to, żeby jakichś specjalnych, ale dobrze wiedzieć to i owo o samym instrumencie, specyfice jego „pracy” oraz o tym, na co zwrócić uwagę, gdy na scenę wkroczy „chłopiec z gitarą” (może być też i dziewczynka – nie jestem szowinistą).

 

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum