Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Cracow International Conference & Entertainment

Przez wiele lat plac nieopodal Mostu Grunwaldzkiego, u zbiegu ulic Marii Konopnickiej i Monte Cassino w Krakowie, pozostawał pusty i niezagospodarowany. Może nie tyle „straszył”, co po prostu leżał odłogiem. Trudno powiedzieć dlaczego, bo jest to punkt atrakcyjny lokalizacyjnie, a i widok na Wawel niezgorszy. Taka sytuacja trwała do roku 2010, kiedy to na placu pojawił się sprzęt budowlany i rozpoczęły prace przygotowawcze pod budowę nowoczesnego obiektu konferencyjno-rozrywkowego, Cracow International Conference & Entertainment, w skrócie ICE.

 

Tak się składa, że „ice” w języku angielskim oznacza „lód”. I – być może przez czysty przypadek – wykazuje to pewną zbieżność z kształtem i bryłą budynku, która przy pewnej swobodzie wyobraźni może kojarzyć się z obłą bryłą lodu. Także wystrój foyer jest dość chłodny, co dodatkowo wzmacnia takie skojarzenia.

 

Inwestorem jest Gmina Miejska Kraków, a operatorem, czyli podmiotem odpowiedzialnym za eksploatację obiektu, Krakowskie Biuro Festiwalowe.

numer
05
2015

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Monitor / zestaw głośnikowy Pol-Audio M 106 CX ND
 • Instalacyjny wzmacniacz Inter-M PMU-240N

WYDARZENIA

 • Prezentacja nowości z oferty NAW Performance Audio
 • TW AUDiO Demo Day Poland

PREZENTACJA

 • Cyfrowa konsoleta Soundcraft Vi3000

ROZWAŻANIA

 • Targi, targi i po targach

HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ

 • Meyer Sound

RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Połączenia. Kable i przewody sygnałów cyfrowych

 

Czy tego chcemy, czy nie, świat techniki cyfrowej zaczyna osaczać nas z każdej strony. W elektronice również, a może nawet przede wszystkim. Zamiast ciągłych sygnałów prądowych i napięciowych mamy ciągi zer i jedynek, którym odpowiadają tylko dwa stany napięć lub prądów, albo obecność lub brak światła.

Ogromna większość, a może nawet i wszystkie studia nagraniowe i postprodukcyjne działają już w domenie cyfrowej. W technice „live” również rządzi „cyfra” – cyfrowe konsolety to obecnie standard, a przesyłanie sygnału pomiędzy modułem obróbki sygnału a stagerackiem wejściowo/wyjściowym odbywa się w większości przypadków również za pomocą protokołów cyfrowego przesyłania sygnałów audio. A w technice stałych instalacji audio czy multimedialnych transmisja cyfrowa prawie całkowicie wyparła sygnał analogowy, przynajmniej w tych większych, bardziej rozbudowanych aplikacjach.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!