Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Gdański Teatr Szekspirowski

Gdański Teatr Szekspirowski to teatr dramatyczny, będący samorządową instytucją kultury, założony w 2008 roku z inicjatywy Fundacji Theatrum Gedanense (we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego oraz Urzędem Miejskim w Gdańsku).

 

Cztery lata wcześniej wspomniana fundacja ogłosiła konkurs architektoniczny na zaprojektowanie budynku będącego siedzibą przyszłego teatru, który wygrał włoski architekt prof. Renato Rizzi. Koncepcja powołania do życia teatru zrodziła się najpierw w głowie prof. Jerze go Limona, który obecnie pełni funkcję Dyrektora GTS. Ambitny pomysł, w który wiele osób powątpiewało, udało mu się zrealizować dzięki konsekwencji i wielu latom pracy nad projektem. Zaczęło się od stworzenia w 1990 roku wcześniej wspomnianej fundacji, której celem od początku była budowa teatru szekspirowskiego w Gdańsku.

 

Obiekt ten, oddany do użytku we wrześniu 2014 roku, jest próbą powiązania Szkoły Fechtunku, powstałej w Gdańsku na początku XVII wieku i funkcjonującej przeszło 200 lat, z architekturą XXI wieku. Wielofunkcyjny budynek Szkoły Fechtunku przeznaczony był do ćwiczeń i spotkań szermierczych, występów i pokazów, walk zwierząt i teatralnych przedstawień. Grały w nim często zespoły teatralne z Anglii, wystawiając Szekspirowskie dramaty.

numer
04
2015

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

  • System Avid Venue S3L-X
  • Zestaw nagłośnieniowy Pol-Audio PA 212-700 ND
  • Zestaw głośnikowy JBL Control 45 C/T

WYDARZENIA

  • Powersoft Roadshow Poland
  • Gala jubileuszowa X-lecia Audiostacji

HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ

  • Martin Audio

RUBRYKI STAŁE

  • Od redakcji
  • Branża
  • Prenumerata
  • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Cyfrowe sieci audio-over-IP - AVB, RAVENNA
W tym numerze przyjrzymy się dwóm najnowszym, również coraz śmielej poczynającym sobie na rynku audio protokołom typu audio-over-IP – AVB i RAVENNA.

 

Wzmacniacze. Klasy końcówek mocy
Dla zwykłego śmiertelnika wzmacniacz to wzmacniacz, i każdy do siebie podobny. Ale tak na dobrą sprawę wystarczy odkręcić obudowę i zajrzeć do środka, aby dostać zawrotu głowy. Pierwszą zasadniczą cechą, pozwalającą na sklasyfikowanie wzmacniaczy pod względem technologicznym, jest klasa. Najbardziej znane to klasy A, B, AB i D, zaś ostatnimi czasy coraz więcej mówi się o klasach G, H i T (TD). Ale po kolei.

 

Systemy IEM. Słuchawki osobiste (odlewy) a ochrona słuchu
Na temat systemów odsłuchu osobistego ukazało się wiele artykułów, nie tak dawno również na łamach magazynu LSI. Zasadniczo zostało w nich powiedziane wszystko, lub prawie wszystko, co istotne dla systemów przewodowych i bezprzewodowych.

 

Symetria. Cała prawda o złączu symetrycznym
Analogowe złącza audio mogą występować w postaci symetrycznej i niesymetrycznej – to wiemy. Jednak czy to, czy dane złącze jest faktycznie symetryczne, czy nie, zależy nie od liczby przewodów w kablu czy też złącz w gnieździe/wtyczce, ale wyłącznie od impedancji (względem „ziemi”) linii sygnałowych.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum