Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Afrykarium we Wrocławiu

Wrocławskie Afrykarium to nowoczesny kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki. Trzykondygnacyjny obiekt ma 160 m długości, 54 m szerokości i 12-15 m wysokości. Jeden z poziomów został zlokalizowany pod ziemią.

 

Łączna powierzchnia użytkowa pawilonu to 9.000 m2, a ekspozycje zewnętrzne zajmują kolejne 7.500 m2. Inwestycję wybudowano naprzeciwko Hali Stulecia. Afrykarium to niecodzienne miejsce, które pozwala nam niemal dotknąć fauny i flory występującej w morzach, jeziorach i rzekach Afryki. Wśród zwierząt nie zabrakło też różnych gatunków małp i ptaków.. Budowa tego unikalnego obiektu trwała ponad dwa lata, ale już dziś wiemy, że naprawdę było warto. Sama możliwość podwodnego spaceru w przeszklonym, a tak naprawdę akrylowym tunelu to atrakcja warta specjalnej wycieczki do Wrocławia.

 

Wnętrza Afrykarium to akustycznie wymagające przestrzenie. W pomieszczeniach o łącznej kubaturze 184 tysięcy metrów sześciennych znajduje się 6 basenów, liczne akwaria, a w konsekwencji mnóstwo szkła oraz nieregularne powierzchnie imitujące krajobraz Afryki.

 

numer
01
2015

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Mikser QSC TouchMix-16
 • Zestaw głośnikowy Pol-Audio M105-150 CxND
 • Zestaw głośnikowy dBTechnologies FLEXSYS F8

WYDARZENIA

 • QSC TouchMix w Polsce
 • Prezentacja Roland M-5000 w Polsce

PREZENTACJA

 • Cyfrowe systemy dyskusyjne i konferencyjne firmy DIS

ROZWAŻANIA

 • Pół żartem, pół serio...

RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Faza i opóźnienie grupowe
Przyzwyczailiśmy się, że charakterystyka częstotliwościowa urządzenia, np. głośnika czy całego zestawu głośnikowego, to wykres prezentujący zmiany wartości amplitudy sygnału na wyjściu urządzenia w funkcji częstotliwości (np. zmiana poziomu ciśnienia akustycznego w przypadku urządzenia głośnikowego).

 

Cyfrowe sieci audio
Chyba nikt nie wyobraża sobie obecnie systemów dźwiękowych – czy to w studiu nagraniowym lub telewizyjnym, w instalacjach stałych, czy też przy obsłudze wydarzeń live – bez cyfrowej transmisji sygnałów audio. Z uwagi na niemalże niepodzielne królowanie konsolet cyfrowych coraz rzadszym jest obrazek, gdy między sceną a stanowiskiem realizatora rozciągnięta jest gruba „kicha” analogowego kabla wieloparowego.

 

Limiter - głośnikowy „bodyguard”
Wykorzystanie limiterów do ochrony głośników nie jest niczym nowym ani też czymś niespotykanym. Bardzo często umieszcza się limiter – dawniej w formie osobnego urządzenia, obecnie raczej jako jeden ze „składników” procesorów głośnikowych – tuż przed wzmacniaczem, w celu zapobieżenia jego przesterowaniu.

 

Followspoty. Reflektory prowadzące
Reflektory prowadzące to również reflektory typu SPOT, ale w wersji FOLLOW („podążające”, czy też „śledzące”). Są to urządzenia oświetleniowe dalekiego zasięgu – od 10 do nawet 100 metrów – których zadaniem jest podążanie za ruchomym obiektem na scenie, np. poruszającym się na tejże scenie aktorem czy występującym na koncercie muzykiem.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!