Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Roland M-5000 O.H.R.C.A

Dnia 4. listopada 2014 odbyła się w Kopenhadze – i równolegle w USA i w Japonii – światowa premiera nowego cyfrowego miksera live firmy Roland, M-5000 O.H.R.C.A. Byliśmy tam obecni, na zaproszenie Roland Polska. Trzeba przyznać, że konsoleta zrobiła świetne wrażenie. Bez dwóch zdań – na rynku pojawił się nowy mocny zawodnik.

 

Roland M-5000 O.H.R.C.A to średnioformatowa 128-kanałowa konsoleta cyfrowa. Struktura konsolety jest bardzo elastyczna. Można żonglować między liczbą wejść i wyjść. Trzeba pamiętać tylko, że maksymalna liczba kanałów musi się zawierać w liczbie 128. Można więc skonfigurować mikser jako FOH z np. 90 wlotami, a 34 przeznaczyć na L, R, C, AUXy, talk back’i, słuchawki, oscylator, itd. Przy konfiguracji na dole ekranu, w graficzny sposób można obserwować postęp zajmowania mocy obliczeniowej miksera wraz z przyporządkowaniem kanałów. Pomysł zaczerpnięty z DiGiCo, ale przy zmianie konfiguracji nie trzeba ponownie przeładowywać konsolety – brawo.

 

 

numer
12
2014

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Monitor sceniczny Meyer Sound MJF-210
 • Mikser cyfrowy Allen&Heath Qu-32
 • Zestaw głośnikowy JBL EON 615
 • Monitor sceniczny dBTechnologies DVX DM28

WYDARZENIA

 • Nowy magazyn firmy Fotis Sound
 • Szkolenie Meyer Sound w Łodzi
 • Szkolenia Audio Plus
 • RoadSHOW’14

PREZENTACJA

 • Yamaha RIVAGE PM10

REALIZACJE

 • Centrum Ursa Maior

RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Systemy IEM. Efekty w odsłuchach
Zagadnienia dotyczące realizacji odsłuchów zdominowały tematykę moich materiałów, publikowanych w okresie ostatnich dwóch miesięcy. Starałem się w nich pokazać wszelkie znane mi „za” i „przeciw”, porównując różne sposoby realizacji, wspomniałem o korekcji i czających się w jej cieniu pułapkach, a także o latencji, wynikających w związku z jej występowaniem problemach – rzeczywistych oraz wyimaginowanych.

 

Wzmacniacz – kabel – głośnik
Użytkownicy systemów aktywnych (z wbudowaną końcówką mocy lub kilkoma końcówkami) mogą sobie w zasadzie ten artykuł podarować – w ich przypadku mamy do czynienia z zamkniętym systemem, w którym nad doborem odpowiednich komponentów i ich właściwym połączeniem głowił się producent i (taką mamy przynajmniej nadzieję) zrobił to najlepiej, jak się da.

 

Reflektory profilowe
Po małej przerwie wracamy do naszych „lampek”. Mamy już za sobą opisane w artykule w numerze wakacyjnym naświetlacze i PAR-y, czyli najprostsze urządzenia oświetleniowe, wyposażone – z punktu widzenia optyki – tylko w źródło światła i odbłyśnik (naświetlacze) lub żarówkę ze zintegrowanym reflektorem i soczewką (PAR).

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum