Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Nowa siedziba NOSPR

Nieco ponad rok temu, w czerwcowym numerze LSI, prezentowaliśmy nową siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w trakcie budowy. Wtedy prace były mniej więcej na półmetku. 1 października odbył się pierwszy koncert na otwarcie nowej siedziby.

 

Obiekt został oddany do użytku w terminie zgodnym z założeniami (choć prace związane z poprawkami detali zapewne potrwają jeszcze kilka tygodni, to nie będą one prowadzone w miejscach widocznych dla „zwykłych” gości). Najwyższa więc pora na niejako drugą część owego artykułu, w którym zaprezentujemy efekt finalny tego, o czym pisaliśmy w ubiegłym roku.

 

O samej Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, o jej perypetiach z kolejnymi siedzibami, z których żadna tak naprawdę nie była przystosowana ani do koncertowania, ani do realizacji nagrań, oraz o genezie nowej siedziby pisaliśmy dość obszernie we wspomnianym artykule. Również o założeniach projektowych i podstawowych parametrach obiektu, czy też zastosowanych technologiach budowy. Nie ma sensu więc powtarzanie tego jeszcze raz – gwoli wprowadzenia do tematu tylko krótkie resume tego, co zaprezentowaliśmy w artykule z czerwca ubiegłego roku.

numer
11
2014

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Zestaw głośnikowy/monitor JBL VTX-F12 i F18S
 • System bezprzewodowy Shure QLX-D

WYDARZENIA

 • PLASA 2014
 • dBTechnologies Demo Day Poland

PREZENTACJA

 • Kling&Freitag w Polsce

REALIZACJE

 • Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
 • MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej

RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Latencja w systemie monitorowym
Jeśli mamy do czynienia ze zdarzeniem, którego cechy możemy odnieść do konkretnych wielkości referencyjnych, to jego scharakteryzowanie staje się jednoznaczne i nie pozostawia najmniejszego nawet marginesu dla interpretacyjnej dowolności. Zupełnie inną sytuacją jest ta, w której ocena dokonywana jest jedynie w tak zwanym poznaniu zmysłowym.

 

Primum non nocere. Słów kilka o korektorach i korekcji
W różnych sytuacjach, z jakimi się od pewnego czasu dość często spotykam, nasuwa mi się taka oto refleksja. Wszystkim kandydatom na realizatorów dźwięku oraz uczestnikom organizowanych przez dystrybutorów sprzętu szkoleń powinno się wpajać od pierwszej do ostatniej minuty nauki pewną bardzo mądrą zasadę: „Primum non nocere” (z łac. po pierwsze nie szkodzić)!

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum