Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

IBC Amsterdam 2014

Amsterdam to największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna, choć oficjalną stolicą i siedzibą wszystkich instytucji rządowych oraz przedstawicielstw obcych państw jest Haga. Jest też dużym ośrodkiem przemysłowym oraz – pomimo tego, że nie leży bezpośrednio nad morzem – drugim po Rotterdamie portem handlowym Holandii, dostępnym również dla statków oceanicznych.

 

Amsterdam leży nad rzeką Amstel – stąd wywodzi się jego nazwa, bowiem „dam” to po niderlandzku „tama”, a więc Amsterdam to „tama na rzece Amstel” (z tym że współcześnie zamiast „l” używa się w nazwie literki „r”). Oprócz rzeki miasto przecina spora liczba kanałów, których w sumie jest 160, tworząc sieć wodną dzielącą miasto na liczne wyspy – dlatego też Amsterdam nazywany jest często Wenecją Północy. Co ciekawe, miasto położone jest częściowo poniżej poziomu morza.

 

Nie będziemy się tutaj jednak rozwodzić nad historią ani nad licznymi atrakcjami turystycznymi miasta (ze słynną Dzielnicą Czerwonych Latarni włącznie). Wspominam tutaj Amsterdam tylko z tego powodu, że co roku, na przełomie lata i jesieni, miasto to jest gospodarzem dużego wydarzenia zwanego IBC, czyli International Broadcasting Convention.

numer
10
2014

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Mikser PreSonus StudioLive 24.4.2AI
 • Zestawy głośnikowe dBTechnologies OPERA 912 Black Line + SUB 15H
 • Instalacyjny procesor BSS LONDON BLU-50

WYDARZENIA

 • Tauron Nowa Muzyka 2014
 • Śnieżka Czad Festiwal 2014
 • Prezentacja kompaktowego systemu d&b audiotechnik z serii V

 

ROZWAŻANIA

 • Uprzejmie donoszę...

RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Subwoofery - Podwieszać czy stackować
Najlepszym miejscem dla subwooferów jest podłoże – to jedna z klasycznych „mądrości” w dziedzinie audio. Ale czy jest ona prawdziwa? Z punktu widzenia czasu instalacji i jej wygody zapewne tak – o wiele łatwiej i szybciej jest postawić przed sceną np. 4 subbasy niż podwieszać je razem z modułami szerokopasmowymi.

 

Realizator kontra muzyk
Pojawienie się przed laty w coraz powszechniejszym użyciu systemów bezprzewodowego odsłuchu osobistego wywołało lawinę pytań. Wiele osób zadawało sobie pytanie, która z metod realizacji jest lepsza i dlaczego? Pytań wciąż przybywało, a mnożyły się one, przybierając efekt „śnieżnej kuli”.

 

Reflektory typu SPOT – Fresnele i PC-ty
Gitara to – szczególnie w przypadku zespołów rockowych, metalowych, itp. – zasadniczy instrument, który jest zarówno instrumentem prowadzącym, rytmicznym, jak i solowym. Z tego powodu musi mieć swoje należne miejsce w ogólnym miksie, a wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa – musi być on bowiem odpowiednio słyszalny, a z drugiej strony nie może „przykrywać” wokalu ani też… perkusji. Tak, tak, często niestety jest tak, że słychać ze sceny wszechobecne gitary, a to, co nadaje rytm i energię kawałkowi, czyli stopa-werbel (szczególnie werbel), ginie w tle gitarowego „jazgotu”.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!