Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Wiosenna trasa koncertowa Dżemu

Dżem to zespół, który nie wymaga chyba specjalnej prezentacji. Istnieje na polskiej scenie blues-rockowej już 40 lat (7 czerwca w Parku Śląskim w Chorzowie miał miejsce huczny jubileusz) i wciąż ma się całkiem dobrze.

 

Choć dwóch członków, którzy tworzyli zespół od samego początku – Ryszard Riedel i Paweł Berger – występuje już na niebieskiej scenie, to jednak Dżem wciąż nagrywa, koncertuje i robi to w dalszym ciągu na wysokim poziomie.

 

Obecnie zespół tworzą Adam Otręba – gitara, Benedykt „Beno” Otręba – gitara basowa, Ryszard Styczyński – gitara, Janusz Borzucki – instrumenty klawiszowe i organy Hammonda, Zbigniew Szczerbiński – perkusja oraz Maciej Balcar, który godnie zastępuje Ryszarda Riedla jako wokalista, grający również na harmonijce ustnej. Ekipę zespołu uzupełniają też „ludzie od techniki” – Ryszard Kramarczyk, od 2000 roku realizator FOH, oraz techniczni – Mieczysław Zięba, Szymon Rogosz i Jędrzej Otręba, syn „Bena”. Z Dżemem od dłuższego czasu współpracuje też, jako realizator oświetlenia, Marek Gubała.

numer
06
2014

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Mikrofon dynamiczny Sontronics STC-80
 • Zestaw głośnikowy Mackie SRM650
 • Zestaw głośnikowy Fohhn XT-1 i LX-150

WYDARZENIA

 • Aplauz dla QSC w Izabelinie
 • Prezentacja Soundcraft Vi3000 i JBL VTX V20/S25

PREZENTACJA

 • Instalacja nagłośnieniowa w kościele św. Pawła w Wieliczce

GŁOS PRODUCENTA

 • Nexus vs. Dante

ROZWAŻANIA

 • Kiedy widzę lub dowiaduję się z mediów…

RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Nie za cicho, nie za głośno. Miksowanie live
W poprzednim oraz marcowym numerze poruszyliśmy temat miksowania wokalu – jednego z najważniejszych „instrumentów” w zespole. Jednak „nie samym wokalem zespół stoi” i – o czym pisaliśmy we wspomnianych artykułach – czasami zbyt dużą wagę przykłada się do nagłośnienia solisty/solistki, kosztem instrumentów czy chórków.

 

Jedziemy na plener
Temat jest stary i był już wielokrotnie „odgrzewany” przy różnych okazjach. Mimo to regularnie, z roku na rok, zdarzają się sytuacje, które potwierdzają, że jest on wciąż aktualny. Niestety najczęściej roztrząsa się go post factum, w atmosferze szukania winnych, rzucania wzajemnych oskarżeń i wytykania sobie popełnionych błędów.

 

Magnes, cewka i membrana. Kluczowe elementy głośnika
Stare i znane powiedzenie mówi, że każdy łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo. I nie da się temu zaprzeczyć, jednak każde urządzenie składa się z elementów mniej lub bardziej istotnych dla właściwej pracy, do jakiej owo urządzenie jest przeznaczone.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!