Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Eaw Anya

Pierwsze informacje o nowym systemie wyrównanym liniowo ANYA od firmy EAW pojawiły się na targach Prolight + Sound w roku 2012. Od początku więcej było tajemnic niż pewników. Pierwsze wizualizacje tylko spotęgowały ciekawość i niedowierzanie – konstruktorzy z EAW rzucili się na naprawdę skomplikowaną i zaawansowaną technologię kierunkowania wiązki... Czy to się udało?

 

To fascynujące móc uczestniczyć w jednym z pierwszych pokazów nowej technologii na świecie. Móc doświadczać czegoś, zanim cały świat będzie mógł się przekonać o wielkości nowej technologii stworzonej przez EAW. Podczas tegorocznych targów mieliśmy okazję posłuchać i zobaczyć system w akcji na zamkniętym pokazie w Stadthalle Offenbach Veranstaltungs GmbH. W doborowym towarzystwie właścicieli dużych firm nagłośnieniowych, realizatorów i branżowych mediów mogliśmy się przekonać, że konstruktorom z EAW udało się osiągnąć zamierzony cel.

 

W tradycyjnych systemach wyrównanych liniowo pokrycie audytorium dźwiękiem uzyskujemy dzięki odpowiedniemu łączeniu modułów i ich kątowania tak, żeby pokrywały dźwiękiem zadany obszar. Ale w systemie EAW ANYA moduły są zamontowane jeden pod drugim, bez możliwości kątowania. Jakże więc odbywa się kierunkowanie dźwięku?

numer
05
2014

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Monitor dBTechnologies DVX DM12
 • Zestaw głośnikowy Pol-Audio M 112-500 NDP AK
 • Monitor Dynacord AXM 12A


WYDARZENIA

 • Nowoczesne technologie w obiektach teatralnych
 • Szkolenie dla Realizatorów Dźwięku w Krakowie
 • Wiosenne prezentacje i szkolenia Light & Sound z E-music
 • Skunk Anansie Acoustic Tour 2014


PREZENTACJA

 • Lawo A.G.


RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Wokal w miksie
Zrobienie takiego miksu, aby wokal był czytelny i zrozumiały, a jednocześnie nie „przykrywał” całej reszty zespołu, nie jest wbrew pozorom banalną sprawą. A co dopiero jeśli oprócz wokalu głównego mamy jeszcze chórki, które też muszą być słyszalne, ale ani nie dominować nad wokalem, ani też nie być zbytnio za nim „schowanymi”.

 

Zakłócenia elektromagnetyczne
Nie raz pracując sobie spokojnie na koncercie ni z tego, ni z owego słyszymy jakieś „obce” dźwięki, przydźwięki i inne niespodziewane odgłosy, które nie dość że nie mają nic wspólnego z tym, co powinno w danej chwili wydobywać się z głośników (muzyka, mowa), to jeszcze nie należą do przyjemnych. To nic innego jak zakłócenia, ale skąd one się biorą?

 

Urządzenia oświetleniowe vel oprawy
Lampy, lub inaczej oprawy, to ostatnie elementy w łańcuchu systemu oświetleniowego, które odpowiadają za wytworzenie wiązki światła o odpowiednich parametrach, zgodnych z życzeniem projektanta/realizatora oświetlenia.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum