Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Sylwester w Warszawie

Według szacunków stołecznego ratusza na imprezie sylwestrowej pod Stadionem Narodowym w Warszawie bawiło się około 100 tysięcy osób. Na scenie wystąpili: T. Love, Big Cyc, Poparzeni Kawą Trzy, Afromental oraz „gwiazda zagraniczna” w osobie Jamesa Newmana.

 

Jako gwóźdź programu zaplanowano trzynastominutowy pokaz sztucznych ogni, w czasie którego pirotechnicy z firmy Goldregen odpalili ponad dwie tony materiałów wybuchowych. Skuteczne zorganizowanie takiego przedsięwzięcia, a także zbudowanie sceny oraz systemu nagłośnieniowego, adekwatnego do sporych przecież rozmiarów błoni pod Narodowym, wymagało wytężonej pracy wielu ekip technicznych. Te wyzwaniu podołały, bo pod względem organizacyjnym trudno zarzucić coś warszawskiemu Sylwestrowi.

 

Można powiedzieć, że naszą narodową tradycją stała się licytacja na imprezy sylwestrowe, dokonująca się pomiędzy największymi miastami (i stacjami telewizyjnymi) w kraju. Jedne urządzają te najbardziej liczne, inne zapraszają największe gwiazdy, a jeszcze inne inwestują w oprawę wizualną. Warszawa w tym roku z Sylwestra chciała całkiem zrezygnować, ale sondaże społecznego niezadowolenia z tego faktu były dla urzędników bezlitosne i zmusiły ich do wysupłania ostatnich groszy z i tak już kryzysowego budżetu.

numer
02
2014

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

  • System nagłośnieniowy NAW VMS1512
  • Zestawy głośnikowe JBL Control 10
  • Przedwzmacniacz Proel PREW


WYDARZENIA

  • Trasa kolędowa zespołu Zakopower


ROZMOWA

  • Piotr Taraszkiewicz o technicznym aspekcie trasy koncertowej Leszka Możdżera


PREZENTACJA

  • Co zrobić, gdy boli i nie chce przestać


RUBRYKI STAŁE

  • Od redakcji
  • Branża
  • Prenumerata
  • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Pogłos i delay
Obecnie procesory efektowe, czy to w formie osobnych urządzeń, czy też efektów wbudowanych w konsolety cyfrowe, oferują „gotowce” w formie presetów, które często faktycznie są gotowe do użycia i brzmią przyzwoicie, ale z drugiej strony użytkownik ma możliwość regulacji mniejszej lub większej liczby parametrów danego efektu, co pozwala uzyskać własne jego brzmienie.

 

Systemy bezprzewodowe
Określenie „mikrofony bezprzewodowe” na większości osób nie robi dziś już żadnego wrażenia. Był jednak okres, gdy uchodziły one za element mocno podnoszący prestiż i wyznaczający pewien status, przez co szybko stały się w owych czasach ekskluzywnym przedmiotem pożądania firm nagłośnieniowych oraz wielu artystów.

 

Dobre rady zawsze w cenie - 15 „patentów” do wykorzystania podczas nagłaśniania
Każdy proces zdobywania umiejętności w posługiwaniu się jakimś narzędziem – niezależnie od tego, czy będzie to narzędzie proste (ołówek, młotek, łopata), czy skomplikowana maszyna (obrabiarka numeryczna) lub cały system (żeby nie szukać daleko – system nagłośnieniowy lub oświetleniowy) – wymaga trzech etapów.

 

Technika cyfrowa Słów kilka o logice rozmytej
Mówi się, że jedyną istotą na ziemi obdarzoną inteligencją jest człowiek. Każdy rację przyzna, choć czasami trudno się z tym zgodzić, obserwując postępowanie, zachowanie i decyzje niektórych polityków (nie tylko rodzimych, choć należą oni niewątpliwie do ekstraklasy w tej materii), prezesów, biznesmenów, różnej maści decydentów czy wreszcie zwykłych, szarych „deptaczy ziemi”.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!