Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Teatr Muzyczny Roma

Musical to specyficzna forma przedstawienia scenicznego. Jest to połączenie spektaklu teatralnego z występem tanecznym i koncertem. Szczerze mówiąc, jeszcze do niedawna nie byłem tej formie szczególnie przychylny. Kiedy chciałem iść na koncert, po prostu szedłem na koncert, a kiedy miałem ochotę obejrzeć spektakl, wybierałem się do „ zwykłego” teatru.


Jednak często bywa tak, że z czasem, gdy człowiek się starzeje – przepraszam, dojrzewa – zaczyna dostrzegać wartości tam, gdzie wcześniej ich nie widział. Tak też jest ze mną i musicalem. Po prostu zrozumiałem, że pewnych dzieł nie da się przedstawić w innej postaci. Dlatego z ogromną radością przyjąłem „zlecenie” przygotowania artykułu o nowej instalacji nagłośnieniowej w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. Tym bardziej, że „wymagało” to ode mnie obejrzenia przedstawienia „Deszczowa piosenka”. Ale, aby zadośćuczynić tradycji, nim przejdę do meritum, kilka słów o samym teatrze i jego historii.

 

Siedzibą Teatru Muzycznego Roma jest wzniesiony w 1936 roku Dom Akcji Katolickiej im. Papieża Piusa XI. Działało w nim m.in. kino o nazwie Roma, wyposażone w najwyższej podówczas klasy sprzęt projekcyjny. Oprócz niego ośrodek dysponował organami koncertowymi Wurlitzera. Sala kinowa Roma była wykorzystywana także przez Niemców okupujących Warszawę w czasie II wojny światowej.

numer
12
2013

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Zestawy głośnikowe Pol-Audio M112-450 P W5 i M112-350 P F2
 • Wielokanałowe konwertery DirectOut EXBOX.UMA, ANDIAMO.MC i ANDIAMO 2.XT SCR
 • Zestaw głośnikowy JBL CWT128


WYDARZENIA

 • Targi Music Lab 2013
 • Warsztaty i prezentacje firmy AudioTech w Czak Music
 • Szkolenie z obsługi systemu Avid S3L
 • Warsztaty dla instalatorów ESS Audio
 • LuxFest 2013


PREZENTACJA

 • Bayer Media


RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Ucho i słuch ludzki
Budowa głośnika i zestawów głośnikowych, charakterystyki amplitudowe i fazowe, interferencje, zakłócenia, systemy liniowe, rodzaje i dobór mikrofonów, konsolety analogowe i cyfrowe, procesory dynamiki i efektowe itd., itd. – to wszystko bardzo ważne tematy, bez choćby pobieżnej – a jeszcze lepiej dogłębnej – znajomości których ani rusz, jeśli ktoś na poważnie myśli o pracy nagłośnieniowca lub realizatora nagrań.

Konstrukcje aktywne vs. pasywne
Determinizm ekonomiczny to pogląd traktujący o uwarunkowaniu ludzkich zachowań, wzorów tych zachowań oraz struktur społecznych przez czynniki ekonomiczne. Za najpełniejsze ujęcie tego poglądu uznawane jest stwierdzenie sformułowane przez Karola Marksa, że „byt kształtuje świadomość”.

Jak być może część z Was pamięta, stworzona przez pana Marksa (wraz z jego kumplem Engelsem) ideologia socjalizmu naukowego raczej kiepsko się w praktyce przyjęła i dlatego ja skłaniam się zdecydowanie ku twierdzeniu, że to nie byt kształtuje naszą świadomość, a jest on jedynie wynikiem zakresu ludzkiej świadomości.

 

10 przykazań nagłośnieniowca
Line array to pojęcie, które na dobre zagościło w słownikach osób zajmujących się nagłaśnianiem, realizacją dźwięku, instalacjami dźwiękowymi itp. Pomimo tego że systemy typu line array ma już w swojej ofercie prawie każda firma nagłośnieniowa w Polsce i każdy już oswoił się z wiszącym obok sceny gronem złączonych razem, „szerszych niż dłuższych” zestawów głośnikowych, wciąż wiele niejasności i nieporozumień – żeby nie powiedzieć „wtop” – pojawia się podczas ich praktycznego wykorzystania.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum