Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Hellfest 2013 - „Festiwal Muzyki Ekstremalnej”

Hellfest to coroczny festiwal muzyczny, odbywający się we francuskiej miejscowości Clisson. Jest on zapowiadany zawsze jako „festiwal muzyki ekstremalnej”, oferujący w swoim programie koncerty szeregu wykonawców, głównie muzyki metalowej, punk oraz hardrockowej, ale nie tylko.

 

W ciągu zaledwie trzech lat od powstania, Hellfest stał się największym i najbardziej międzynarodowym festiwalem w Dolinie Loary. Obecnie jest to jedna z najważniejszych imprez tego typu, jakie odbywają się w Europie. Wśród przybyłych na festiwal widzów odnotowano obecność ponad pięćdziesięciu narodowości!

 

Na przestrzeni lat, łącznie z tegoroczną edycją, podczas festiwalu wystąpili tak znani artyści, jak – między innymi – Motörhead, Slayer, Dream Theater, Mötley Crüe, Guns N’ Roses, Danzig, Def Leppard, Black Label Society, Marilyn Manson, Manowar, Alice Cooper, Judas Priest, Ozzy Osbourne, Kiss, Down, Korn, Alice in Chains, Gojira, Scorpions, ZZ Top oraz Megadeth. Jeśli chodzi o udział w festiwalu polskich wykonawców to – o ile mnie pamięć nie zawodzi – we wcześniejszych edycjach wystąpiły grupy Vader i Behemoth.

numer
9
2013

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • NTi XL2 + Minirator MR-PRO + M2210
 • Monitor JBL VP7212MDP
 • Rejestratory Olympus LS-12 i LS-14
 • LD Systems WS1G8


WYDARZENIA

 • Wianki nad Wisłą
 • King Diamond w Polsce
 • Adamson Energia na testach w Polsce


PREZENTACJA

 • Symetrix – rodzina SymNet


ROZWAŻANIA

 • ...macie przecież telewizję!


RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Analog czy cyfra
Słownik Merriam Webster definiuje „analogowość” jako coś analogicznego (podobnego bądź pozostającego w pewnej relacji) z czymś innym. A zatem analogowym może być dany produkt żywnościowy, zastępujący inny – na przykład paluszki „krabowe” z niedrogiego mięsa białej ryby, udającego prawdziwe, ale drogie mięso kraba. Jako inny przykład, bliższy wegetarianom, można wskazać potrawy z soi, która po przetworzeniu może wyglądać i smakować jak stek wołowy.

Problemy z zasilaniem – UPS-y

Zapewne zdarzyła Wam się niemiła dla każdego sytuacja, gdy nagle „zgasło światło”, tzn. gdy wystąpiła awaria czy przerwa w zasilaniu. Jeśli „padło” zasilanie wszystkich systemów, to pół biedy – wszyscy są jednakowo poszkodowani. Jeśli jednak osobne linie czy nawet źródła (np. generatory) zasilają system nagłośnieniowy, a osobne oświetleniowy, na głowę Bogu ducha winnego realizatora dźwięku mogą posypać się gromy, gdy scena cały czas jest pięknie oświetlona, a w głośnikach pojawia się zupełna cisza. Ale już totalna klapa jest wtedy, gdy system monitorowy gra, a „przody” nagle cichną, bo ktoś mniej lub bardziej świadomie pozbawił zasilania konsoletę FOH. Przed taką sytuacją najlepiej zabezpieczyć się włączając konsoletę (tudzież inne „newralgiczne” urządzenia) nie bezpośrednio, ale poprzez awaryjną, czy też rezerwową, jednostkę zasilającą.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum