Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

"Skrzypek na dachu" na Zamku Topacz

„Skrzypek na dachu” to utrzymana w musicalowym stylu adaptacja powieści Szolema Alejchama „Dzieje Tewjego Mleczarza”, opowiadającej o losach żydowskiej rodziny, wygnanej przez carskich oficerów ze wsi Anatewka. Myślę, że ten jeden z najpopularniejszych musicali jest znany dużej części Czytelników, toteż nie chcę się tutaj zagłębiać w fabułę czy też rozpisywać szczegółowo o losach głównych bohaterów.

 

„Skrzypka na dachu” wystawiono po raz pierwszy na Broadwayu 22 września 1964 roku, do czego walnie przyczynili się panowie Jerry Bock, który skomponował muzykę, Joseph Stein, odpowiedzialny za libretto, i Sheldon Harnick, który napisał słowa piosenek.

 

Dla aktorów i realizatorów Opery Wrocławskiej „Skrzypek” nie jest też czymś nowym, bowiem wystawiali go już nie raz – po raz pierwszy w 2002 roku – czy to w Hali Stulecia, czy w plenerze czy wreszcie w budynku Opery. Tym razem dyrektor Ewa Michnik, która z plenerowych spektakli uczyniła znak rozpoznawczy wrocławskiej Opery, zaryzykowała „wypad za miasto”, tj. na miejsce kolejnej inscenizacji „Skrzypka na dachu” wybrała Zamek Topacz.

numer
7-8
2013

 

Prenumerata Co w numerze

 

SPRZĘT

 • Zestaw głośnikowy Electro-Voice ZLX-12P
 • Monitor Pol-Audio M 110-300
 • Mikrofon wokalowy AKG D7
 • Zestawy głosnikowe Behringer SL4230, SL4240 i SL4208S


WYDARZENIA

 • Joe Cocker w Warszawie
 • Outline GTO na testach w Polsce


REALIZACJE

 • Filharmonia Kaszubska
 • Małopolski Ogród Sztuki


ROZWAŻANIA

 • Targowe reminiscencje


RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Mikrofony małomembranowe kontra wielkomembranowe
Mikrofony mało- i wielokomembranowe mają swoich gorących zwolenników i przeciwników. Na pewno w nagłośnieniu bardziej poręczne i częściej spotykane są małomembranowce – są niewielkie (a więc zajmują mniej miejsca w transporcie i nie rzucają się w oczy na scenie – co może być istotne), lekkie, z reguły bardziej odporne na trudy podróżowania i pracę w warunkach scenicznych, bardziej też odporne na przenoszenie zakłóceń z obudowy (a więc przeważnie nie wymagają stosowania specjalnych uchwytów antywstrząsowych), no i przeważnie są tańsze od wielkomembranowców.

Kilka informacji o przewodach głośnikowych

Na świecie od dawna istnieje wielu ludzi, którzy mają więcej pieniędzy niż rozumu, jednak tacy nigdy nie zagrzewają miejsca w branży audio zbyt długo. Zakładam się, że niewielu z Was (o ile w ogóle tacy by się znaleźli) byłoby skłonnych zapłacić po kilka tysięcy złociszy za metr przewodu głośnikowego.

Systemy oświetleniowe – Konsolety oświetleniowe cz. III
Konsoleta oświetleniowa niejedno ma imię – tak można sparafrazować popularne powiedzenie w nawiązaniu do urządzeń, którym przyglądamy się już od trzech miesięcy. I faktycznie, nie każdy użytkownik potrzebuje rozbudowanego „wszystkomogącego” sterownika, będącego tak naprawdę całkiem mocnym komputerem.

 

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum