Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu

Czy wiecie, gdzie znajduje się najmłodszy zamek Europy? W Poznaniu. Stanowi on najważniejszą budowlę dawnej Dzielnicy Cesarskiej, którą wzniesiono dla ostatniego niemieckiego cesarza i króla Prus Wilhelma II, na jego osobiste polecenie.


Czemu zaś jest najmłodszy? Ano dlatego, iż jego budowę rozpoczęto dopiero w 1905 roku. Prawdę mówiąc, nigdy bym nie przypuszczał, że choć na początku, lecz jednak już w XX wieku mogła powstać budowla tego rodzaju, jak zamek. Prace ukończono w roku 1910, a właściciel zaszczycił nową posiadłość swą obecnością zaledwie dwukrotnie. Ot, niemiecka rozrzutność…

 

Obiekt wzniesiony został w charakterystycznym niemieckim stylu, choć obecnie różni się cokolwiek względem pierwotnej formy. Sporo modyfikacji wprowadzili naziści, szykując w zamku siedzibę dla swego wodza, który jednak najwyraźniej nie docenił wysiłku architektów i budowlańców, bo Adolf Hitler nigdy na zamku się nie pojawił. Mało tego, ponoć nigdy nie był nawet w samym Poznaniu (niem. Posen).

numer
04
2013

 

Prenumerata Co w numerze

REALIZACJE

 • Dworzec Główny w Katowicach


SPRZĘT

 • OMNEO - Sieć multimedialna
 • Konsoleta Soundcraft Si Expression 2
 • Cyfrowy rejestrator Roland R-88
 • Monitor Pol-Audio MP 115-500 CX ND
 • Mikser Allen & Heath iDR-8


WYDARZENIA

 • III Małopolskie Warsztaty dla Akustyków
 • Szkolenie z realizacji dźwięku z użyciem konsolet AVID Venue


ROZWAŻANIA

 • Nagłaśnianie „naturalne”


RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Struktura wzmocnienia
Temat jest stary, ale bardzo żywotny i, niestety, wciąż na czasie. Co gorsze, nic nie wskazuje na to, by szybko pozwolono mu odejść w zapomnienie. Zmieniają się muzyczne trendy, zmieniają technologie oraz budowane z ich wykorzystaniem systemy nagłośnieniowe, a on wciąż trwa – niezmiennie opierając się wszelkim zmianom i upływowi czasu.

Bezprzewodówki – szybka checklista

Temat systemów bezprzewodowych co jakiś czas wraca na łamach LSI, jak bumerang, co też i nie jest bynajmniej bezpodstawne – systemy bezprzewodowe „królują” obecnie praktycznie wszędzie, gdzie są „jakieś” głośniki – od kościołów poczynając, przez sale konferencyjne i wykładowe, różnorakie eventy firmowe, na koncertach i festiwalach kończąc.

Nagrywanie „live” - techniki mikrofonowania
Choć realizatorzy „od nagrań” mają swoje czasopismo – myślę tu o miesięczniku „Estrada i Studio” – to jednak uważam, iż umiejętność dokonania udanej rejestracji audio przyda się także realizatorom „od nagłośnień”. Wszak zawsze może się zdarzyć, że kapela, z którą współpracujemy, zapragnie zarejestrować swój koncert.

 

Systemy oświetleniowe - Dimmery cz. II
Omówiliśmy aktualnie najpopularniejsze, oparte na tyrystorach i triakach, konstrukcje dimmerów, które możemy nazwać „tradycyjnymi” (albo SCR, od silicon controlled rectifier). Wiemy już co nieco o zasadzie ściemniania, o rozpraszaniu ciepła, skategoryzowaliśmy sobie też dimmery pod względem wielkości czy też mobilności. Wiemy też dobrze, że dimmery tyrystorowe i triakowe to nie „ósmy cud świata” i swoje wady mają, i to całkiem sporo.


Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum