Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Midas PRO1 - Kompaktowa konsoleta cyfrowa

Kto kiedykolwiek miał okazję pracować na konsoletach firmy Midas, niezależnie od tego, czy były to miksery analogowe, czy cyfrowe, przyzna, że mają one w sobie to „coś”. Coś, co sprawia, że produkty spod szyldu Midasa mają swoją specyfikę i są w świecie audio synonimem sprzętu o najwyższej jakości.I nie chodzi tu tylko o legendarną wręcz jakość dźwięku, specyficzną (szczególnie w stołach analogowych) kolorystykę czy rozwiązania niespotykane u konkurencji, ale… no właśnie, co? Co sprawia, że konsolety Midasa u prawie każdego, kto pracował, pracuje lub marzy o pracy z dźwiękiem, wywołują dreszczyk emocji?

 

 

Czy to tylko przekazywana z ust do ust „legenda”, krążąca wśród braci realizatorskiej i obrastająca z biegiem czasu coraz bardziej wszerz i wzdłuż, czy rzeczywiście „coś jest na rzeczy” i stoły tego brytyjskiego producenta są w jakiś sposób specyficzne na tle innych urządzeń tego typu?

numer
03
2013

 

Prenumerata Co w numerze

REALIZACJE

 • Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi


SPRZĘT

 • Sieciowa platforma programowa IRIS-Net
 • Zestaw głośnikowy Pol-Audio L41-600
 • Aktywny monitor Proel WD12A
 • Głośnik TOA F-122C


WYDARZENIA

 • Eurocommunicates – prezentacja serii Eurocom
 • Akademia Midasa 2013


ROZWAŻANIA

 • W branżowym „piekiełku”


RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Wyrównanie czasowe systemu nagłośnieniowego
Czas to pieniądz - to stare powiedzenie jest chyba dobrze wszystkim znane. W przypadku rozbudowanych systemów nagłośnieniowych nabiera ono innego znaczenia – system nagłośnieniowy złożony z kilku podsystemów (wspomniane wyżej frontfille, outfille czy systemy strefowe), które nie będą zgrane czasowo z systemem głównym mogą – w wariancie najbardziej pesymistycznym – nie tylko „uderzyć po uszach” słuchaczy, ale także po kieszeni usługodawcę.

Moc głośnika

Moc głośnika to chyba jeden z najbardziej mylących parametrów, jakimi posługujemy się w świecie audio.

Kabel Y
Chcielibyśmy zawsze mieć wszystko co najmniej w wystarczającej ilości, a najlepiej w lekkim nadmiarze – aby system nagłośnieniowy miał „zapas” mocy, tak samo jak wzmacniacze, aby wejść w konsolecie było więcej niż potrzebujemy, kompresorów i bramek też choćby o jeden za dużo, a torów monitorowych można było zrobić tyle, ile trzeba, i jeszcze coś tam w rezerwie zostało.

 

Systemy oświetleniowe - Dimmery cz. II
Jak już wiemy z artykułu z poprzedniego numeru, dimmery mają swoje wady, ale i zalety. Na tych pierwszych skupiliśmy się w pierwszej części artykułu, w tej zajmiemy się tzw. zasadą ściemniania, rozpraszaniem ciepła, powiemy sobie też o rodzajach dimmerów.


Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum