Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

WOŚP 2012 - XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie

Inicjatywa firmowana przez Jurka Owsiaka ustrzeliła w tym roku „oczko”. Był to bowiem już 21 finał corocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem jednak jej cele były nieco odmienne od dotychczasowych. Po raz pierwszy bowiem zgromadzone środki finansowe przeznaczone zostaną nie tylko na potrzeby leczenia dzieci, ale także osób w podeszłym wieku.


Nowy pomysł Jurka znalazł zarówno zwolenników, jak i krytyków, ale nie ulega wątpliwości, że całokształt inicjatywy ze wszech miar zasługuje na pochwałę. Według informacji prasowych udało się zebrać ponad 40 milionów złotych.

 

 

Po raz kolejny - w zasadzie można powiedzieć „tradycyjnie już” – finałowy koncert w Warszawie miał miejsce przed Pałacem Kultury i Nauki. Zauważyłem jednak pewną istotną zmianę logistyczną, przynajmniej w stosunku do koncertu sprzed dwóch czy trzech lat – hm, pamięć już nie ta – który także dane mi było opisywać.

numer
02
2013

 

Prenumerata Co w numerze

REALIZACJE

  • Centrum Kultury MOK w Zambrowie


SPRZĘT

  • mikser dbx PMC16 i TR1616
  • wzmacniacz RAM Audio S6000
  • mikser ze wzmacniaczem Behringer Eurocom SN2108


ROZMOWY

  • Michael Bauer


ROZWAŻANIA

  • Słów kilka o konserwacji


RUBRYKI STAŁE

  • Od redakcji
  • Branża
  • Prenumerata
  • W następnym numerze

 

TUTORIALE

 

Wyrównanie czasowe systemu nagłośnieniowego
Każdy chyba wie, że choć dźwięk porusza się w powietrzu z – zatrważającą dla normalnego kierowcy – prędkością ponad 1.200 km/h (na poziomie morza, przy standardowej wilgotności i temperaturze), to jednak do prędkości światła bardzo mu daleko.

Pomiary i strojenie systemów nagłośnieniowych

Dziś pomówimy co nieco o praktyce dokonywania pomiarów przy użyciu trójwymiarowych systemów FFT.

Nagłaśnianie mowy
Praca nagłośnieniowca, dla mniej zaznajomionych z tą profesją, kojarzy się przede wszystkim z nagłaśnianiem koncertów, festiwali itp. wydarzeń – generalnie z muzyką. Jednak przecież chleb powszedni mniejszych i średnich firm, ale też często i tych największych, to różnego rodzaju eventy, w których głównie chodzi o nagłośnienie powitań, zapowiedzi, przemówień, dyskusji, itd.

 

Systemy oświetleniowe - Dimmery cz. I
Tak jak nikt przy zdrowych zmysłach nie jeździ samochodem non stop na pełnym gazie, tak też i w systemach oświetleniowych nie zawsze używa się pełnej mocy urządzeń oświetleniowych. W lampach inteligentnych regulacja strumienia świetlnego jest „zaszyta” wśród wielu parametrów, jakimi w danym urządzeniu może sterować operator.


Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum