Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Saint Lo 2012 - Festiwal zespołów wokalnych Polyfollia

Saint Lo to urokliwa, troszkę senna, 20-tysięczna miejscowość położona w Dolnej Normandii w północnej Francji. Co dwa lata odbywa się tam festiwal chórów i zespołów wokalnych Polyfollia. W tym roku, w dniach od 30 października do 4 listopada, miała miejsce 5. edycja tej imprezy.


Muzyka wokalna to niezbyt popularny w naszym kraju nurt, przynajmniej jeśli obserwujemy to, co widać w mediach. A pod pojęciem „muzyki wokalnej” kryje się całe spektrum wykonawców: chóry akademickie, kilkuosobowe grupy wokalistów, śpiewające od klasyki po muzykę popularną, aż po gatunek zwany vocal play, czyli imitację instrumentów przy użyciu ludzkiego głosu.

 

 

Polyfollia jest jednym z największych w Europie festiwali zespołów wokalnych łączących te wszystkie stylistyki, więc w tym roku organizatorzy zaprosili 14 grup ze wszystkich stron świata, m. in. z Kanady, Finlandii, Brazylii i Filipin. Znalazł się także w tym zacnym gronie polski zespół Audiofeels, któremu miałem przyjemność towarzyszyć, a przy okazji poobserwować, „jak to się robi” na Zachodzie.

numer
01
2013

 

Prenumerata Co w numerze

WYDARZENIA

 • Europejskie Targi Muzyczne „Co Jest Grane 2012”
 • Hippo Open Day
 • Soyka w Och-Teatrze


SPRZĘT

 • System Outline EIDOS 265 LA + FLYSUB 15
 • Zestaw głośnikowy JBL STX825
 • System nagłośnieniowy FBT Vertus CLA 604A + CLA 208SA
 • Monitor NAW TM15
 • Mikrofony Audio-Technica AT4021P
 • Wzmacniacz Powersoft Duecanali 3904


REALIZACJE

 • Kino „Iluzjon”


RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze

TUTORIALE

 

Jak dobrze zrobić monitory?
Dzięki rosnącym wymaganiom muzyków na większości koncertów pracę ma dwóch, a nie tylko jeden realizator. I choć obydwaj są realizatorami i pracują na konsoletach mikserskich, to ich praca jest zupełnie inna.

Mikrofony – fortepian, instrumenty dęte i perkusyjne

W tym numerze, w ostatnim już odcinku „sagi” o mikrofonach, „na chwilę” zapomnimy o strunach i zajmiemy się drganiem słupa powietrza – co oznacza, że zrobimy mały przegląd mikrofonów do nagłaśniania instrumentów dętych.

Pomiary i strojenie systemów nagłośnieniowych
Jaka metoda strojenia systemu nagłośnieniowego jest lepsza – na ucho czy drogą pomiarów? Hm, ani jedna, ani druga. Ponieważ obie wzajemnie się uzupełniają, toteż najlepszym rozwiązaniem jest ich powiązanie.

Systemy oświetleniowe – Zasilanie
Wszystkie urządzenia oświetleniowe są zupełnie bezwartościowe, jeśli nie mamy do czego ich podłączyć. Mam tu na myśli oczywiście podłączenie do zasilania.


Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum