Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Przystanek Woodstock 2012 - Nagłośnienie festiwalu w Kostrzynie

W sierpniu, po raz kolejny w Kostrzynie nad Odrą, spotkali się sympatycy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale nie tylko oni, bo organizowany przez Jurka Owsiaka festiwal otwarty jest dla wszystkich, którzy kochają muzykę oraz cenią sobie dobrą i bezpieczną zabawę.


Ten niekomercyjny, słusznie określany mianem „Polskiego Woodstock’u”, festiwal jest dużym przedsięwzięciem logistycznym, angażującym siły ludzkie oraz środki wielu firm prezentujących szeroki wachlarz różnorodnych specjalności. Przy organizacji imprezy na tak wielką skalę nietrudno jest wiele istotnych spraw przeoczyć. Z uwagi na ten fakt albo – nazywając rzeczy po imieniu – w trosce o zminimalizowanie do zera ryzyka zaistnienia sytuacji, która mogłaby zagrozić bezpieczeństwu artystów czy uczestników, kryteria doboru firm-podwykonawców są bardzo rygorystyczne.

 

 

Mówiąc najprościej, Owsiak i jego ludzie postawili na pewność, doświadczenie i potwierdzony wielokrotnie profesjonalizm, bo, jak powszechnie wiadomo, profesjonaliści zawsze pracują bezpiecznie. Na równi z bezpieczeństwem poważnie traktowany jest jeszcze jeden czynnik tego przedsięwzięcia, a mianowicie jakość.

numer
12
2012

 

Prenumerata Co w numerze

WYDARZENIA

 • Szkolenie „Mixing with professionals”
 • Szkolenie „Profesjonalne mikrofony marki Audio-Technica”
 • Prezentacja urządzeń Dynacord na Akademii Muzycznej w Katowicach


SPRZĘT

 • Konsoleta DiGiCo SD5
 • Wzmacniacz Crown I-Tech 4x3500 HD
 • System MiPRO ACT-311
 • Mikrofon AKG D12 VR
 • System nagłośnieniowy Bose L1 Model 1S
 • System nakamerowy Shure FP
 • Automikser Behringer Eurocom MA6018


RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze
 • Końcówka

TUTORIALE

 

Zwrotnice głośnikowe – Korekcja charakterystyki fazowej crossoverów
Korekcja fazy – mit czy magia? Fakt czy chwyt marketingowy? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć sobie w tym artykule, kończącym cykl o zwrotnicach

Moc w urządzeniach audio

Moc generowaną przez jej źródło można szacować różnymi sposobami. Najprostszy polega na przemnożeniu wartości maksymalnego osiągalnego napięcia przez wartość maksymalnego osiągalnego natężenia prądu wyprowadzanego ze wzmacniacza. Wynik owego mnożenia woltów przez ampery stanowi najwyższą wartość, jaką można scharakteryzować wzmacniacz.

Mikrofony – Gitary, instrumenty strunowe i akordeon
Gitarzyści, szczególnie Ci „elektryczni”, przeważnie dysponują własnym wzmacniaczem z głośnikami (osobno lub w formie „piecyka”), ale w zasadzie oprócz koncertów w niewielkich klubach i tak trzeba będzie ich nagłośnić za pomocą systemu FOH.

 

Systemy oświetleniowe – Natężenie, tekstura i kolor światła
W tym numerze pochylimy się jeszcze nad innymi aspektami światła scenicznego, takimi jak jego jasność (natężenie), tekstura i kolor.


Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum