Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Soundcraft Si Performer 2 - Kompaktowa konsoleta cyfrowa audio z funkcją sterowania oświetleniem

Jeszcze kilkanaście, może kilkadziesiąt, lat temu stawiano na specjalizację. Mam tu na myśli to, że telefon służył do dzwonienia (tzn. konwersacji na odległość), budzik do budzenia, a samochód do przemieszczania się z punktu A do B (no, i może też do…hm, intymnych spotkań z płcią przeciwną, ale to raczej nie był zamysł konstruktorów owych pojazdów).

Technologia cyfrowa wywróciła ten specjalistyczny świat do góry nogami i obecnie budzik nie tylko pokazuje godzinę i dzwoni, gdy trzeba, ale również może mieć wbudowane radio, stację pogodową i Bóg wie, co jeszcze. Jeszcze „gorzej” jest z obecnymi telefonami komórkowymi, które już dawno przestały być urządzeniami tylko do „konwersowania na odległość”, a współczesne samochody są tak naszpikowane elektroniką, że piloci myśliwców sprzed 30-40 lat mogli tylko pomarzyć o takim wyposażeniu (przynajmniej w Polsce i tzw. demoludach).

 

 

Ta zmiana nie ominęła też branży dźwiękowej, a dążenie do uniwersalności jest szczególnie widoczne w grupie konsolet.

numer
11
2012

 

Prenumerata Co w numerze

WYDARZENIA

 • Polska premiera DiGiCo SD5
 • Ogólnopolskie Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego
 • Halka – Jazz Interpretations


SPRZĘT

 • Soundcraft Si Performer 2
 • d&b audiotechnik M2
 • JBL STX812M, STX815M, STX818S
 • Powersoft Ottocanali 1204 DSP+ETH
 • Bose ControlSpace SP-24


ROZMOWY

 • Wojciech Puczyński


ROZWAŻANIA

 • „Spowiedź Łotra”


RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze
 • Końcówka

TUTORIALE

 

Zwrotnice głośnikowe IV - Bi-amp
Wystarczająco długo już „pastwiliśmy” się nad zwrotnicami pasywnymi, wykazując jakie to stanowią one „zło konieczne”, a i tak pewnie nie zmienimy faktu, że zestawy głośnikowe z wbudowaną zwrotnicą wysokiego poziomu były, są i będą, i nic nie wskazuje na to, że zbliża się ich zmierzch.

Przepływ mocy - Tematu mocy ciąg dalszy

Jeśli chodzi o systemy mechaniczne (a do takich należą też głośniki), to z tarciem nieodłącznie związane są dwa inne, masa i inercja. Ciało w spoczynku dąży do pozostania w nim, a zatem aby przezwyciężyć wpływ masy danego obiektu i wprawić go w ruch należy zastosować odpowiednią siłę.

Mikrofony IV - Jak używać mikrofonów – wokal i perkusja
Przez ostatnie 3 miesiące zgłębialiśmy wiedzę na temat wszelakiej maści mikrofonów. Jednak teoria to jedno, a jak wiadomo od teorii do praktyki długa droga. Oczywiście najlepszą drogą prowadzącą do zdobycia praktycznego doświadczenia w danej dziedzinie jest... praktyka.

Jeszcze o głośnym graniu - Kiedy „głośno” znaczy „za głośno”
Przeglądam sobie leniwie wrześniowy numer LSI, żeby się zorientować, o czym tam ludziska piszą, otwieram go raz po raz na jakiejś przypadkowej stronie, czytając pobieżnie wybrane fragmenty, i oto nagle moją uwagę przyciąga na dłużej pewien tekst.

Systemy oświetleniowe - Pozycjonowanie źródeł światła
W tym odcinku przyjrzymy się bliżej tematyce pozycjonowania źródeł światła, tak aby oświetlały dany obiekt czy osobę zgodnie z naszym założeniem.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum