Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

PLASA 2012 - Pożegnanie z Earl’s Court

Ostatnie targi PLASA w Londynie za nami. Zaraz, zaraz, napisałem ostatnie? Coś w tym jest, ale brakło dopowiedzenia – ostatnie w miejscu, w którym odbywały się dotychczas, tj. w halach Earl’s Court. Obym jednak przypadkiem nie był złym prorokiem z tym „ostatnie”, bo w tym roku – a tendencja ta utrzymuje się już od jakiegoś czasu – niezapełnionych przestrzeni było jeszcze więcej, niż w roku ubiegłym, a przecież w zeszłym roku też nie wyglądało to zbyt „kolorowo”.

Zapewne zaważył też na tym fakt, że targi PLASA w tym roku odbywały się niemalże w tym samym czasie, co IBC w Amsterdamie, a w dobie widma kryzysu i oszczędności z tym związanych wiele firm nie odważyło się na wystawienie na obu tych targach jednocześnie. Dziwna to praktyka, zwłaszcza że zapewne tak jedni, jak i drudzy na tym ucierpieli, toteż nie dziwi to, że organizatorzy targów PLASA (czyli stowarzyszenie o tej samej nazwie) postanowili w przyszłym roku nie tylko zmienić miejsce, ale i czas londyńskiej imprezy.

 

 

Dlatego też w przyszłym roku – o ile moje ponure wizje się nie spełnią – będziemy mogli wybrać się do Londynu nie we wrześniu, ale w październiku, i nie do Zachodniego, ale tym razem do Wschodniego Londynu, a konkretnie do hal wystawowych ExCel.

numer
10
2012

 

Prenumerata Co w numerze

WYDARZENIA

 • Akademia Harman Pro
 • Montreux Jazz Festival cz. 2
 • Globaltica World Cultur Festival


SPRZĘT

 • DiGiCo SD11
 • Mackie DL1608
 • Dynacord DSP 600
 • Allen & Heath ZED 16FX
 • Proel FLASH8A i SW110A


REALIZACJE

 • Hotel Warszawianka Centrum Kongresowe
 • Lodowisko Cracovii


RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze
 • Końcówka

TUTORIALE

 

Problemy zwrotnic pasywnych – ciąg dalszy
Jest jeszcze jeden negatywny aspekt używania pasywnych crossoverów, który – co oczywiste – ma również negatywny wpływ na pracę głośników. Tym razem jednak chodzi o kontrolę nad zjawiskiem samoindukcji, a konkretnie siły elektromotorycznej samoindukcji (po angielsku określanej mianem „back-EMF” tj. back-ElectroMotive Force, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy „wsteczna siła elektromotoryczna”). Z czym mamy do czynienia? 

Systemy nagłośnieniowe – Jak to faktycznie jest z tą mocą

Gdyby komuś przyszło do głowy założyć Kościół Mocy Dostarczanej Głośnikom Przez Wzmacniacze, z pewnością w szeregach dźwiękowców znalazłby wielu wyznawców. Moc, więcej mocy! Dajemy się uwieść magicznym setkom kilowatów, pożądamy mocniejszych wzmacniaczy i potężniejszych głośników, gdyż dzięki temu nasze systemy nagłośnieniowe mają jakoby być głośniejsze.

Mikrofony – Mikrofony pojemnościowe
Jeśli chcemy dokonać wysokiej jakości nagrań wokalu lub nagłośnić chór (czy jakąś grupę śpiewających osób), instrumenty strunowe bądź blachy perkusyjne, zastosujemy mikrofon pojemnościowy.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum