Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Yamaha CL Series - Cyfrowe konsolety sieciowe

Miłośnicy sportów motorowych i wodnych doskonale znają motocykle i łodzie spod znaku trzech skrzyżowanych kamertonów. Muzykom znana jest jako producent wszelakich instrumentów muzycznych, od fletów (i innych instrumentów akustycznych) poczynając, poprzez instrumenty klawiszowe (oraz moduły i sekwencery), na gitarach i perkusjach kończąc. Fani nagrywania i miksowania w studiu nawet z zawiązanymi oczami rozpoznają kultowe monitory NS10, które do niedawna były żelaznym punktem na liście wyposażenia prawie każdego studia.

Natomiast ci, dla których chlebem powszechnym jest praca z dźwiękiem na żywo najczęściej zapewne będą kojarzyć Yamahę jako producenta konsolet cyfrowych, które – jakiekolwiek by ktoś miał o nich zdanie (a są one baaaaardzo skrajne) – na całym świecie uznawane są na standard w tej dziedzinie i za bodajże najbardziej stabilne i niezawodne w pracy.

 

 

Okazją do tego, aby bliżej zapoznać się właśnie z, wtedy jeszcze jedyną, polską CL-piątką (wraz ze stagerackiem Rio3224-D) była pierwsza w Polsce prezentacja tego stołu, jaka miała miejsce w Krakowie na Akademii Muzycznej, w dniu 23 maja bieżącego roku.

numer
7-8
2012

 

Prenumerata Co w numerze

WYDARZENIA

 • Sonisphere w Warszawie
 • Prezentacja urządzeń firmy Behringer


SPRZĘT

 • Outline iSM 212
 • JBL PRX412M i PRX418S
 • Dynacord PowerMate 600-3
 • dbx ZonePRO 1261m
 • Behringer Eurocom TN6232


REALIZACJE

 • Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

 


RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze
 • Końcówka

TUTORIALE

 

Zwrotnice głośnikowe – Wady i problemy zwrotnic pasywnych
Choć zwrotnice pasywne mają bezsporne zalety – przede wszystkim są stosunkowo proste i tanie, nie zajmują dużo miejsca, nie potrzebują zewnętrznego zasilania, no i pozwalają na korzystanie z pasywnych zestawów głośnikowych bez konieczności posiadania dodatkowych urządzeń (oprócz wzmacniacza mocy, bo bez niego ani rusz), czyli właśnie zwrotnic aktywnych – to jednak, jak wszystko w przyrodzie, nie są idealne i mają sporo wad. Niektórym z nich przyjrzymy się w tym artykule.

Nagłaśnianie werbla

Werbel to jeden z najistotniejszych elementów wchodzących w skład perkusji, bo też obok stopy i ewentualnie hi-hatu jest najczęściej wykorzystywany. Jest również jednym z najważniejszych składników miksu, razem ze stopą nadając rytm, tempo i „puls” utworów.

Mikrofony – Skuteczność, poziom skuteczności i kierunkowość
Mikrofon to jedno z podstawowych narzędzi pracy dźwiękowca. Co prawda w przeciwieństwie do konsolet czy procesorów dźwięku w zasadzie mikrofonem operują muzycy, a nie realizatorzy, ale to ci drudzy kreują brzmienie, a więc powinni wiedzieć jaki mikrofon będzie odpowiedni do danych zastosowań, jakie ma wady i zalety, jak trzeba go „ukręcić”, itp.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum