Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

JBL VTX

 

12 lat po tym, jak firma JBL zaprezentowała światu swój pierwszy, a zarazem flagowy system typu line array - VerTec (rok 2000) - flaga na jego maszcie została opuszczona i przeniesiona na nowy "okręt flagowy" JBLa, system VTX, który "chwilę" po swojej premierze światowej zagościł na stałe w Polsce.

 

A stało się to za sprawą dwóch firm z Małopolski - krakowskiego Audio-Tech Wojtka Lipczyńskiego i Music Cook z Bochni, której właścicielem jest Irek Policht.

 

 

 

To dzięki ich zgodnej kooperacji potężny system - składający się w sumie z 64 szerokopasmowych modułów V25, 44 modułów niskotonowych G28 i ośmiu S28 oraz 66 wzmacniaczy Crown I-Tech 12000HD, zamkniętych w 22 dedykowanych rakach Crown VRack (w sumie 580 kW mocy) - już w maju został najpierw zaprezentowany branży, a następnie "ruszył" w Polskę, by zarabiać na siebie.

 

 

numer
6
2012

 

Prenumerata Co w numerze

 

WYDARZENIA

 • Prezentacja systemu Harman IDX
 • Warsztaty sprzętu nagłośnieniowego w Firleju 2012
 • Prezentacja Master Audio

SPRZĘT

 • Midas PRO2 i PRO2c
 • Outline Butterfly
 • DiGiCo SD9 Supercharged
 • Shure ULX-D
 • Behringer Eurocom SN2408

REALIZACJE

 • Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera w Olsztynie

PREZENTACJE

 • Produkty firmy NORD w aplikacjach scenicznych

RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze
 • Końcówka

 

 

TUTORIALE

 

Zwrotnice głośnikowe - Wprowadzenie do tematu
Pojęcie filtru może kojarzyć się różnie: jednemu (namiętnemu wielbicielowi kawy) z filtrem, który kupuje do ekspresu, innemu (zapalonemu samochodziarzowi) z filtrem paliwa lub oleju, jeszcze innemu do wody itd., itd. Podobne skojarzenia może wywoływać słowo: zwrotnica. U większości wywołuje ono obraz "wichajstra" służącego do "przełączania" torów kolejowych. Dla ludzi zajmujących się tematem zestawów głośnikowych czy nagłaśnianiem oba te słowa, pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego, znaczą to samo. A co dokładnie?


Wpływ warunków atmosferycznych na nagłośnienie

Wpływ warunków atmosferycznych na propagację dźwięku jest tyleż oczywisty, co i często pomijany, a nawet wręcz lekceważony. Problem ten nabiera szczególnej wagi w przypadku imprez plenerowych - których sezon już się wszak rozpoczął - bo przecież nie bez znaczenia jest to, czy powietrze po całym dniu jest suche, czy też wilgotne, czy wiatr wieje od czy w stronę estrady, a może na boki, a także czy podczas koncertu pada deszcz.

 

Procesory psychoakustyczne
Czym są procesory psychoakustyczne? Skąd w ogóle nazwa "psychoakustyczne" i jakie jest ich zadanie? Krótko i ogólnie rzecz ujmując, zadaniem procesorów psychoakustycznych jest taka modyfikacja sygnału audio, aby uzyskać subiektywne odczucie poprawy brzmienia, wyrazistości i selektywności danego materiału.

 

 

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum