Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Teatr Muzyczny w Łodzi

Operetka stanowi odrębną formę muzycznego przedstawienia scenicznego - coś pomiędzy wodewilem, musicalem i operą. Sztuki operetkowe charakteryzują się nieskomplikowaną, z założenia optymistyczną i humorystyczną fabułą, a także lekką muzyką. Przez wiele lat określenia "operetka" używano jako substytutu dla "teatru muzycznego". Obecnie trend ten się jednak zaciera, albowiem powstające i działające w kraju teatry muzyczne wychodzą już daleko poza specyficzną operetkową formułę, oferując treści o znacząco zróżnicowanym charakterze.

 

 

Tematem niniejszego artykułu będzie więc Teatr Muzyczny w Łodzi, a pierwszoplanowe role będą grały instalacje nagłośnieniowa i oświetleniowa.

numer
3
2012

 

Prenumerata Co w numerze

WYDARZENIA

 • Yamaha Live Sound Seminars
 • Warsztaty Realizacji Dźwięku w Katowicach


SPRZĘT

 • L’Acoustics K1
 • Roland VR-3
 • NAW SpeakAmp 1000
 • Pol-Audio PA115-500ND
 • Behringer iNUKE NU3000 DSP
 • TOA HX-5


REALIZACJE

 • Stadion Miejski w Poznaniu


ROZMOWY

 • Sławek GUADKY Gładyszewski


RUBRYKI STAŁE

 • Od redakcji
 • Branża
 • Prenumerata
 • W następnym numerze
 • Końcówka

 

TUTORIALE

 

Systemy dźwięku przestrzennego
Od kiedy człowiek pierwszy raz nagrał dźwięk, a potem odtworzył to nagranie, nieustannie trwają prace nad coraz lepszym, wierniejszym, dokładniejszym odwzorowaniem naturalnych źródeł dźwięku za pomocą właśnie urządzeń rejestrujących i odtwarzających zarejestrowane dźwięki. Od kiedy zaś na "scenę" wkroczyły komputery i technika cyfrowa, postęp w niemalże każdej dziedzinie, również audio, stał się lawinowy.

VCA, podgrupy, matrix

To stosowane dziś z dużym powodzeniem rozwiązanie ma swoją długą i ciekawą historię, a choć w znaczący sposób ułatwia ono pracę realizatorom, to jednak od czasu do czasu pojawia się ktoś, dla kogo jest ono jak dopust boży! Z uwagi na powyższe adresatami tego materiału są przede wszystkim osoby, które z drżeniem rąk i zakłopotaniem w głosie wymawia trzy tajemnicze litery: VCA!

Systemy bezprzewodowe cz. I

Systemy bezprzewodowe od dłuższego już czasu są powszechnie używane na estradach, w studiach telewizyjnych i filmowych, a także w wielu innych miejscach, gdzie zachodzi konieczność transmisji sygnału audio bez użycia kabli. Nas oczywiście najbardziej interesują zastosowania estradowe i to przede wszystkim na nich będę się tu koncentrował.

Obudowa bass-reflex

Kolejnym krokiem, i to - można by rzec - krokiem milowym w "rozwoju" obudów głośnikowych, jest obudowa typu bass-reflex, zwana inaczej, po "naszemu", obudową z otworem (niekoniecznie jednym) lub obudową rezonansową.

DMX - zakończenie

Po dłuższej, dwumiesięcznej przerwie, wracamy do tematu systemu DMX512, tylko po to, aby go… zakończyć. A więc na zakończenie małe podsumowanie, a w zasadzie kilka praktycznych wskazówek odnośnie projektowania i pracy z systemem DMX.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum