Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Teatr Wielki w Poznaniu

Teatr Wielki w Poznaniu to jeden z najpiękniejszych zabytkowych gmachów w mieście i jeden z najbardziej zasłużonych teatrów w Polsce. Jego otwarcie miało miejsce 103 lata temu. W listopadzie ubiegłego roku zakończył się, trwający ponad 4 miesiące, remont obiektu, który kosztował prawie 5 mln złotych. Po 14 latach od ostatniego większego remontu obiektu wykonano szereg prac związanych zarówno z estetyką, jak i funkcjonalnością teatru. Przeprowadzono szereg prac na widowni, m.in. modernizację okładzin akustycznych, renowację foteli i balustrad, prace malarskie i sztukatorskie oraz renowację oświetlenia widowni.

 

 

Wykonano też szlifowanie parkietu, a między klepki wprowadzono specjalny preparat, który ma zapobiegać skrzypieniu. Wymienione zostały też drzwi wejściowe na widownię na dźwiękoszczelne.

numer
2
2012

 

Prenumerata Co w numerze

Artykuły i nowości

 • Szkolenie ESS Audio dla instalatorów
 • Stadiony na Euro 2012... na Ukrainie
 • Stadion Narodowy w Warszawie
 • Bose RoomMatch w Poznaniu


Sprzęt

 • Shure PSM 1000
 • Roland R-1000
 • AKG DMS70
 • Pol-Audio seria SAT
 • Crown CTs 2000 + USP4CN


Działy

 • Od redakcji
 • Nowości
 • Rozważania
 • Branża
 • Końcówka

 

Tutoriale

 

TECHNIKA CYFROWA - Systemy dźwięku przestrzennego
W ostatnich odcinkach naszego cyklu traktującego o technice cyfrowej przeniesiemy się w inny wymiar, a dokładnie w świat o poszerzonym wymiarze. W tym numerze prezentujemy założenia i zasady analogowych systemów dźwięku przestrzennego - Dolby Surround i Dolby Pro Logic.

PODSTAWY - Diagramy i schematy blokowe konsolet

Schemat blokowy konsolety lub diagram przepływu sygnału przez poszczególne bloki funkcyjne miksera jest jak mapa, która pozwala zrozumieć, jak w rzeczywistości działa nasza konsoleta, a wiedza ta z kolei pozwoli na optymalne wykorzystanie jej możliwości, bez konieczności zdawania się na metodę prób i błędów.

PODSTAWY - Obudowa zamknięta

W poprzednim numerze, w artykule wprowadzającym, powiedzieliśmy co nieco o tym, jak promieniuje sam głośnik i co dzieje się, jeśli wstawimy go do mocno niepraktycznej odgrody lub do rzadko stosowanej obudowy otwartej. W tym artykule zaczniemy stąpać już po bardziej realnym gruncie - przyjrzymy się obudowie zamkniętej.

W PIGUŁCE - Wysokość dźwięku

To, że im wyższa częstotliwość dźwięku, tym ma on wyższe brzmienie, nikogo nie dziwi. I odwrotnie - zmniejszając częstotliwość dźwięku sprawiamy, że odbieramy go jako niższy. Czymże w takim razie jest owa „wysokość dźwięku”? O tym w głównej mierze traktuje ten artykuł.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum