Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Stadion Miejski we Wrocławiu

Jak to już kilkukrotnie podkreślaliśmy na naszych łamach, nasze rodzime ośrodki kultury zlokalizowane w mniejszych miastach nie tylko zaczynają dorównywać tym dużym, ale czasami nawet je prześcigają, pod względem wyposażenia w wysokiej klasy sprzęt oczywiście. Kolejnym, który mieliśmy okazję "zwiedzić", i który chcemy Wam przedstawić, jest Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Co istotne, ośrodek ten stał się pierwszym w Polsce właścicielem nowej konsolety Midas PRO2C. Jest to pierwsza na świecie (!) instalacja, w której ten mikser pracuje.

 

 

Obecny budynek SOK oddano do użytku 22 lipca 1980 roku pod nazwą Międzyorganizacyjny Dom Kultury i Techniki. Jak na ówczesne czasy był to bardzo nowoczesny, dobrze wyposażony obiekt z amfiteatralną salą widowiskowo- kinową. Pod tym względem w zasadzie nic się nie zmieniło, gdyż sala owa - aczkolwiek diametralnie przebudowana (o czym za moment) - obecnie również pełni taką podwójną funkcję.

numer
12
2011

 

Prenumerata Co w numerze

Artykuły i nowości

 • Akademia Dynacord Concert Sound
 • Spotkanie integracyjne Bose
 • Aggreko
 • CSŁiI w Zegrzu


Sprzęt

 • Chamsys MagicQ MQ100 Pro 2010
 • Roland R-26
 • dbx 231s
 • FBT Mitus
 • Audio-Technica ES915C18


Działy

 • Od redakcji
 • Nowości
 • Rozważania
 • Branża
 • Końcówka

 

Tutoriale

 

TECHNIKA CYFROWA - Synchronizacja
Synchronizacja urządzeń cyfrowych odgrywa bardzo istotną rolę. Urządzenia ze sobą niezsynchronizowane, owszem, będą działały, i to nawet poprawnie (nagrywały, miksowały czy co tam jeszcze), tyle że "każde na swoją modłę". Aby zapewnić możliwość poprawnego "dogadywania" się tych urządzeń musimy zadbać o prawidłową synchronizację, i o tym właśnie traktuje ten artykuł.

NIE TYLKO DLA ORŁÓW - Czego oczy nie widzą

Wszelkiego typu analizatory to obecnie standard wśród wyposażenia realizatorów dźwięku. Bezspornie urządzenia tego typu oddają nieocenione usługi w procesie strojenia i wyrównywania brzmienia systemu pod warunkiem, że… umie się z niego korzystać i zna ograniczenia z tym związane. Często bowiem technicy czy inżynierowie dźwięku są zaskoczeni kiepską korelacją zmierzonej charakterystyki systemu z odczuciami słuchowymi. W czym tkwi problem?

PODSTAWY - Korektory

O korektorach barwy albo, jak kto woli, equalizerach była już mowa w jednym z odcinków traktujących o konsoletach. Nie są one jednak przeznaczone do tego, aby niwelować niedociągnięcia toru akustycznego, gdyż służą do korekcji barwy konkretnego źródła dźwięku. Stosowanie korektorów dla całego systemu akustycznego ma za zadanie wyrównanie charakterystyki tak, aby zniwelować niepożądane rezonanse oraz nieco podbić te fragmenty pasma, które ulegają stłumieniu.

ŚWIATŁO DMX - Testery i sprzęt diagnostyczny
Jak już wspomniałem w którymś z pierwszych artykułów, w przeciwieństwie do systemów analogowych, które można zdiagnozować za pomocą zwykłego multimetru, w systemach DMX nie jesteśmy w stanie za pomocą tego narzędzia nawet stwierdzić, czy sygnał na danym wyjściu jest, czy go nie ma. Jeśli chcemy więc wykonywać choćby najprostszą diagnostykę sieci, nie obejdziemy się bez specjalnych, dedykowanych do tego narzędzi.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum