Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

Stadion Miejski we Wrocławiu

Wrocław to jedno z ulubionych miast Polaków. I nie ma większego znaczenia czy jego korzenie są bardziej niemieckie, czy polskie. Tego rodzaju dyskusje zdarzają się często, ale uwzględniając kształt urbanistyczny i architekturę miasta, skłaniamy się ku pierwszej wersji. Zresztą mniejsza o większość. To, co w tym artykule najważniejsze, to nowo wybudowany – w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012 – Stadion Miejski we Wrocławiu. Oczywiście, nie tyle o sam stadion nam chodzi, co o wykonaną na nim instalację nagłośnieniową. Artykuł ten można by więc nazwać kolejnym odcinkiem opowieści o... stadionowych dokonaniach ESS Audio.

 

 

Rzeczona instalacja to następne, po gdańskiej PGE Arenie, dzieło firmy z Łomianek. Najwyraźniej ESS zaczyna zdobywać kolejną specjalizację.

numer
11
2011

 

Prenumerata Co w numerze

Artykuły i nowości

 • Szkolenie z obsługi cyfrowych mikserów Soundcraft
 • Targi Event 2011
 • Idan Raichel Project i Waves SoundGrid


Sprzęt

 • Roland V-1600HD
 • Audix SCX25A
 • Soundcraft Si1+
 • LAKE LM 44
 • Turbosound TMW-115
 • JBL CBT 70J i 70JE


Działy

 • Od redakcji
 • Nowości
 • Branża
 • Końcówka

 

Tutoriale

 

TECHNIKA CYFROWA - Automatyka konsolet
Obecnie, zarówno profesjonalne stoły mikserskie analogowe jak i cyfrowe standardowo wyposażone są w układy automatyki. Do czego i dlaczego używa się automatyki mikserów? Szczególnie przydatna jest ona w studiach nagrań i postprodukcyjnych. Obecnie jednak duże wydarzenia są tak rozbudowane, iż jeden człowiek nie wystarcza do obsługi nagłośnienia takowej imprezy. Wtedy pomocną okazać się może automatyka w mikserze FOH.

NIE TYLKO DLA ORŁÓW - Wyrównanie (czasowe) sygnałów
Z wyrównywaniem czasowym, a więc stosowaniem opóźnień sygnałów, w nagłośnieniu spotykamy się zarówno w skali makro (koncertowe nagłośnienia strefowe i opóźnienia głośników w systemach instalacyjnych) jak i w skali mikro (wyrównywanie czasowe pomiędzy głośnikami). Często też będziemy mieć do czynienia z czymś pośrednim, tj. wyrównywaniem czasowym pomiędzy poszczególnymi zestawami w systemie. Zobaczmy jak tego dokonać.

PODSTAWY - Głośniki tubowe

Głośniki tubowe to częsty element "nagłośnieniowego krajobrazu". Jedni używają pojęcia głośnik tubowy, inni powiedzą – głośnik ciśnieniowy. Wbrew pozorom to w zasadzie to samo. O budowie, zasadzie działania i innych aspektach związanych z głośnikami tubowymi mowa będzie właśnie w tym artykule.

ŚWIATŁO DMX – DMX bezprzewodowy
W ostatnich latach wręcz lawinowo wzrosła liczba dużych, rozbudowanych instalacji oświetleniowych. W takich rozległych systemach odległości między odbiornikami a "nadajnikami" sygnałów DMX mierzone są w setkach metrów. Pojawiła się więc potrzeba stworzenia alternatywnej (do kablowej) metody przesyłania sygnałów sterujących. Coraz powszechniej więc na rynku dostępne są urządzenia oferujące bezprzewodową transmisję DMX, o czym szerzej piszemy w artykule.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!