Ulubiony kiosk TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Live Sound ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATIS

Magazyn Live Sound & Installation

Tematy z okładki

PGE Arena

Ostatnio opisywaliśmy swoją wizytę w Ergo Arenie. Teraz na tapetę weźmiemy kolejną arenę, PGE, której gospodarzem jest klub sportowy Lechia Gdańsk. Jednak arena arenie nierówna. Jakkolwiek łączą je elementy wspólne - miejsce, w którym powstały, tzn. Gdańsk, a także to, że obie są obiektami sportowymi - to na tym w zasadzie podobieństwa się kończą. Bo o ile Ergo jest halą, to PGE jest stadionem. Ergo zbudowano przede wszystkim po to, aby wyposażyć Trójmiasto w obiekt widowiskowo-sportowy z prawdziwego zdarzenia. Naczelnym zadaniem PGE jest natomiast ugoszczenie części rozgrywek w ramach Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 - zarówno meczów grupowych, jak i jednego ćwierćfinałowego.

 

 

Z racji odmienności charakteru obu budowli inaczej przedstawia się także sprawa ich wyposażenia elektroakustycznego. I nie sprowadza się ona tylko do kwestii wyboru dostawcy i wykonawcy systemu nagłośnieniowego. W obu przypadkach wymagania były bowiem zupełnie inne - tak jak nie da się porównać atmosfery meczu siatkarskiego z piłkarskim - a co za tym idzie należało zastosować odmienne rozwiązania.

numer
9
2011

 

Prenumerata Co w numerze

Artykuły i nowości

 • Konferencja ProAVS 2011
 • System nagłośnieniowy w kościele Świętej Anny w Warszawie


Sprzęt

 • Bose ControlSpace
 • ESP-88
 • AKG WMS 470
 • Trantec S4.4 i S5.3
 • Soundman SLS M2
 • Dynacord C12.2
 • Turbosound TCS-122/94DP


Działy

 • Od redakcji
 • Nowości
 • Rozważania
 • Branża
 • Końcówka

 

Tutoriale

 

TECHNIKA CYFROWA - Filtracja cyfrowa – filtry FIR
Początki filtracji cyfrowej sięgają sześćdziesiąt lat wstecz. Filtracja jest to, mówiąc ogólnie, proces przetwarzania dokonywany na sygnale w dziedzinie czasu, powodujący zmiany w widmie sygnału oryginalnego. Podczas gdy filtr analogowy działa na sygnale ciągłym, filtr cyfrowy przetwarza ciąg wartości próbek dyskretnych.

NIE TYLKO DLA ORŁÓW - Niskie częstotliwości w pomieszczeniach
W poprzednim numerze poruszyliśmy temat pogłosu i generalnie zachowania się pomieszczeń pobudzonych falą akustyczną. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zjawisku rezonansów własnych pomieszczeń oraz powiemy, z czym to się wiąże w odniesieniu do nagłaśniania pomieszczeń zamkniętych.

PODSTAWY - Dźwięk w przestrzeni otwartej

Co prawda jesień już za pasem, a więc i czas imprez plenerowych powoli dobiega końca, ale jeszcze tu i ówdzie pojawiają się imprezy na „świeżym powietrzu”. W tym numerze poruszamy temat nagłaśniania pomieszczeń zamkniętych, więc dla równowagi w tym artykule poruszymy sprawę nagłośnień plenerowych.

ŚWIATŁO DMX – Okablowanie i złącza
Po wakacyjnej przerwie wracamy do tematu elementów systemu DMX i systemu DMX w ogóle. W poprzednich dwóch odcinkach cyklu omawialiśmy urządzenia wchodzące w skład systemu, które w taki czy inny sposób zajmują się obróbką sygnału. W tym numerze zajmiemy się nie mniej ważnymi składnikami, często niestety niedocenianymi, tj. kablami i złączami.

Jakie korzyści z prenumeraty

Zachęcamy do lektury Magazynu LiveSound & Installation – głównego źródła polskich informacji dla inżynierów i menadżerów działających zawodowo w branży nagłośnieniowej i oświetleniowej.

Proponujemy dwa rodzaje prenumeraty miesięcznika. Wersję tradycyjną papierową, w której poza 11 kolejnymi numerami LSI otrzymasz prawo do bezpłatnej e-prenumeraty, oraz wersję w postaci elektronicznej, gdzie po rejestracji otrzymasz link do PDF'a z magazynem LiveSound & Installation w formie graficznej dokładnie takiej, jak w wydaniu papierowym.

Prenumerata tradycyjna to gwarancja regularnego otrzymywania na Twoje biurko papierowego wydania magazynu, natomiast elektroniczna – możliwość łatwej archiwizacji i skorzystania z dodatkowych funkcji takich jak wyszukiwarka oraz linki do stron WWW.

Prenumerata roczna tylko
46,2 zł    KUP!

Archiwum